logo

04 Temmuz 2013

Aydınlı Siyasetçiler Er Meydanını Pehlivanlarla Paylaştı

Tarihi Kırkpınar güreşleri öncesi son karşılaşmalarını Aydın’da yapan başpehlivanlar demokrasinin kalesi Aydın’da ermeydanına siyasetçilerle birlikte çıktılar. Başpehlivanlarla birlikte ermeydanına çıkan siyasiler güreşmediler ama pehlivanların eşleşme kuralarını çektiler.

Aydın Merkez Yukarıkayacık Köyü’nde bu yıl 12.’si düzenlenen geleneksel kiraz festivali ve pehlivan güreşlerine siyasetçiler de akın etti. Festival kapsamında düzenlenen şenliklere AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın, CHP’li Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra AK Parti, CHP ve MHP’li yöneticiler katıldı.

Pehlivanlar kadar siyasilerin de boy gösterdiği Kayacık Köyü Ermeydanında düzenlenen şenliklerde en karlı çıkan ise köy halkı oldu. Köyün ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla düzenlenen festivalde, AK Partili Milletvekili Mehmet Erdem, CHP’li milletvekili Osman Aydın, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve diğer siyasiler açık artırmada köyün ihtiyaçları için bağış yaptılar. Ağalığı Umurlu Belediye Başkanı Rıza Posacı'nın aldığı etkinlikte, CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın ve beraberindekiler protokol konuşmalarına beklemeden ermeydanından ayrılırken, meydanda tek başına kalan Mileltvekili Mehmet Erdem vatandaşlara uzun uzun büyükşehrin önemini anlattı. Aydın için 21. Asrın en büyük projelerinden birinin Aydın’ın büyükşehir olması olduğunu ifade eden Erdem, “Yasa çıktığında CHP ve MHP karşı çıktı. Aydın’ın ücra köylerine hizmet gitmez diyorlardı. Kayacık da ücra bir köyümüz. Çöp bidonlarınız geldi mi? Geldi. Belediyeden sosyal yardım alıyor musunuz? Alıyorsunuz. Hani hizmet gitmeyecekti. Biz işte adamı böyle çalıştırırız. Muhtarımız düzenledikleri bu tür etkinliklerin Aydın büyükşehir olduğunda yapılamamasından duyduğu endişeyi dile getirdi. Şu iyi bilinsin ki Aydın Büyükşehir odluğunda bu etkinlikler çok daha iyi ve geniş imkanlarla yapılacak” diye konuştu.

Ermaydanında siyasilerin çektiği kura ile eşleşen başpehlivanlar kıran kırana güreşirken, siyasiler güreşler sona ermeden ermeydanını terk etti. Festivalde en iyi çilek yetiştiriciliği yarışmasında dereceye girenler de çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler.

 

(İHA)

Share