logo

05 Temmuz 2013

Aydınlı Asenalardan Ankara Çıkarması

MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, Kadın Kolları Başkanı Hava Kukul ve ilçelerdeki Asenalarla birlikte MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ile TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak’ı Ankara’da ziyaret etti.

Aydınlı Asenaları kabulünde konuşan TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak şunları söyledi: “Başbakan IMF'e borç ödendi diye milleti kandırıyor. IMF'ye ödenen borç 21 milyar dolar,oysa bu ülkede 42 milyar dolarlık özelleştirme yapıldı. Özel sektör ve kamu borcu stoku iç ve dış olarak 220 milyar dolardan bugün 580 milyar dolara fırladı. Türkiye ürettiğini satarak, dış ticaretinde artı vererek borç ödemiyor; aksine, aylık ve yıllık bazda cumhuriyet tarihinin dış ticaret açığı rekorlarını kırarak bugünlere geliyor. AKP, el parasıyla saadet yaşatıyor. Türkiye'deki büyümede kredi kullanım oranlarındaki yerli tasarruf oranı yüzde 12. Yani kullanılan 100 liralık kredide, büyümede, iş adamının yatırımında 88 lira yabancının parası. Dolayısıyla, bu ekonominin kırılgan olmadığını, dış ticaretin aylık 10 milyar dolarları geçtiği, yıllık cumhuriyet tarihi rekorlarını kırdığı bir ülkenin ekonomisinin kırılgan olmadığını bana söyleyebilir misiniz? AKP’liler, doğru otursun, doğru konuşsun” dedi.

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğinin altını çizen Uzunırmak, “Türkiye'de IMF borcunun ödenmesiyle ‘A’ bankasının borcu ödenmiştir ama ‘B’ bankasının, ‘C’ bankasının borcu artmıştır. Borcun adresi değişmiştir ve borcun miktarı yükselmiştir. Eğer bunu görmeden, AKP ‘Ekonomiyi doğru yönetiyoruz’ diyorsa, Türkiye bir felakete doğru gidiyor demektir. Neticede AKP, Türkiye’yi bir felakete sürüklemektedir” diye konuştu.

(İHA)

Share