logo

14 Ağustos 2013

Aydın’ın Temmuz Bilançosu: 2 Ölü, 427 Yaralı

Aydın’da geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde il genelinde meydana gelen 413 ayrı trafik kazasında 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 427 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Aydın’da trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Aydın Valiliği’nin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2013 yılı Temmuz ayı içerisinde yapılan denetimlerde toplam 77 bin 123 araç kontrol edildi. Bu araçlardan bunlardan kusurlu bulunan 14 bin 621 araca 3 milyon 628 bin 402,50 TL para cezası tatbik edildi. Temmuz ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 4 sürücü mahkemeye sevk edildi. 427 aracın trafikten men edildiği denetimlerde, bin 4 sürücünün ise ehliyetine el konuldu.

Alınan tün bu etkin önlemlere rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2013 Temmuz ayı içerisinde Aydın ili sınırlarında 153’ü maddi hasarlı, 258’i yaralamalı ve 2’si de ölümlü olmak üzere toplam 413 trafik kazası meydana geldi. Toplam 427 vatandaşın yaralandığı kazalarda, 2 kişi de hayatını kaybetti.

Temmuz ayı trafik güvenliği çalışmalarıyla ilgili olarak Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Valilimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

(İHA)

Share