logo

12 Temmuz 2013

Aydın’ın Haziran Bilançosu; 8 Ölü, 419 Yaralı

Aydın’da yaz aylarında kazaların artmasıyla birlikte geçen Haziran ayında meydana gelen trafik kazalarında 8 kişinin öldüğü ve 419 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Aydın’da trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Aydın Valiliği’nin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2013 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 65 bin 108 araç kontrol edildi. Yapılan denetimlerde kusurlu bulunan 12 bin 348 araca 2 milyon 626 bin 476 TL para cezası tatbik edildi. Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 183 sürücü mahkemeye sevk edildi. Bin 382 aracın trafikten men edildiği denetimlerde bin 60 sürücünün ehliyetine ise el konuldu.

Alınan tün bu etkin önlemlere rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2013 Haziran ayı içerisinde Aydın sınırlarında 142’si maddi hasarlı, 247’si yaralamalı ve 8’i de ölümlü olmak üzere toplam 397 trafik kazası meydana geldi. 419 kişinin yaralandığı kazalarda, 8 kişi de hayatını kaybetti.

Haziran ayı denetimleriyle ilgili olarak Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Valilimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

(İHA)

Share