logo

06 Ağustos 2013

Aydın’ın 32 Ortaklık Projesine Hibe Desteği

Aydın Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Türk Ulusal Ajans tarafından Hayatboyu Öğrenme (LLP) Programları kapsamında Aydın’dan 32 projenin hibe desteği kazandığını belirtti.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) okul eğitimi alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitim ve öğretimde kaliteyi arttırmayı, kültürlerarası diyalog sağlamayı ve dil öğrenimini teşvik etmeyi amaçlayan Hayatboyu Öğrenme programlarının 2013 Yılı Teklif Çağrısı Dönemi Ortaklık Projeleri başvuru sonuçları açıklandı. Ulusal Ajans tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Aydın’dan Comeunius programında 20, Leonardo Hareketlilik programında 7, Grundtvig programında 5 proje kabul edildi.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Aydın’ın hibe kazandığı proje sayısı bakımımdan başarısını bu yıl da koruduğunu belirterek, “Bu projeler kapsamında bugüne kadar binlerce öğretmen ve öğrencimiz yurt dışına çıkma imkanı bulmuştur. Aynı zamanda çeşitli ülkelerden kentimize gelen öğrencilerle tanışma ve kaynaşma imkanı sağlanmıştır. Bu yıl da toplam 32 okul eğitimi projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz Avrupa’daki meslektaşları ve akranları ile ortak çalışma fırsatı bulacaktır. Kişi başına düşen hibe miktarı bakımından Yalova, Nevşehir’in ardından Aydın yer almaktadır, Emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

MİLLİ EĞİTİMDEN PROJE BAŞARISI

Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı Leonardo hareketlilik projesinin de Ulusal Ajans tarafından desteklenmeye uygun bulunduğunu kaydeden Töre, sözlerini şöyle tamamladı: “Markalaşma Yenilikçi ve Kalite Derneği, Aydın Sanayici ve İşadamları Derneği, Aydın Ticaret Borsası Aydın Teknik Elemanlar Derneği projeye katılımcı gönderen yerel ortaktır. Kurumumuzun hazırladığı ‘Mesleki Eğitim Yönetiminin Avrupa Boyutunda Araştırılması’ isimli proje kapsamında Almanya ve İtalya’ya hareketlik gerçekleştirilecek”

(İHA)

Share