logo

13 Ağustos 2013

Aydın’dan vali kerem al’a duygusal uğurlama

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle Merkez Valiliğine atanan Aydın Valisi Kerem Al, kalabalık bir grup tarafından yeni görev yerine uğurlandı. 
17 Ağustos 2011 tarihinde yayınlayan Valiler Kararnamesi ile Vali Hüseyin Avni Coş'un yerine Bayburt Valiliğinden Aydın Valiliğine Atanan Kerem Al, düzenlen vedalaşma töreniyle yeni görev yerine uğurlandı. Aydın'da 06 Eylül 2011 tarihinde göreve başlayan Vali Kerem Al'ın 23 aydır görev yaptığı Aydın'dan ayrılışı sırasında duygusal anlar yaşandı.
Vali konağında düzenlenen vedalaşmaya AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Karataş, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerinden oluşan geniş bir kalabalık katıldı.
Kendisini uğurlamaya gelenlerle bir süre sohbet eden Vali Kerem Al, hüzünlü anlar yaşadı. Kısa bir veda konuşması yapan Vali Al, “Bu şehirden ayrılırken, yüreğimizin bir parçasını da burada bırakıyoruz. Dostluklarımızın kalıcı olacağına inanıyorum. Bizim kapımız ve gönlümüz her zaman açık olacak. Aydın'ı unutmayacağız. Aydın'dan gönül bağımızı koparmayacağız. Vakit, bu vakittir. Kısmet buymuş. Size arzı veda ediyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin. Gösterdiğiniz ilgi, yakınlık ve dostluk için hepinize teşekkür ediyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum” diye konuştu.
Konuşmasının ardından Vali Kerem Al ve eşi Beyhan Al, öncelikle valilik makamı ve konakta kendilerine yardımcı olan personel ve koruma ekibiyle vedalaştı. Daha sonra katılımcılarla tek tek vedalaşan Vali Al, sivil aracıyla Ankara'ya doğru yola çıktı. Alkışlarla yeni görev yerine uğurlanan Vali Kerem Al'ın vedası sırasında bazı katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı.

 

 

(İHA)

Share