logo

14 Ağustos 2013

Aydın’da Yeni Vali Hazırlıkları

Aydın valiliğinde yeni vali hazırlıkları devam ederken, personel sabah saatlerinde yangın tatbikatı yaparak sivil savunma ve olası acil afet durumunda yapılması gerekenlerin tecrübesini yaptı. Tatbikat gereği de olsa yangın söndürülüp binada mahsur kalanlar başarılı bir şekilde kurtarılırken, gerçeğini aratmayan tatbikatta başarı ile tamamlayan itfaiyeciler ve binadaki sivil savunma görevlileri alkışlandı.

Aydın Valisi Kerem Al’ın dünkü vedasından sonra yeni Vali Erol Ayyıldız’ı karşılama hazırlıkları devam ediyor. Yeni valinin gelişinden önce Valilik binasında bugün ansızın tatbikat yapıldı. Polis telsizinden de Valilik binasında yangın çıktığı yönünde anonsların yapıldığı tatbikatta, kısa sürede itfaiye ekipleri ve polisler Valilik binasına gelerek gerekli güvenlik önlemlerini aldılar. Tatbikat gereği binada mahsur kalanlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken tatbikatın yıllık rutin tatbikat olduğunu belirten yetkililer tatbikatın başarılı bir şekilde tamamlandığını belirttiler.

Siren sesiyle birlikte başlayan tatbikatta Valilik binasında çalışan personel kısa sürede binayı tahliye etti. İl Yazı İşleri Müdürü Hüseyin İpek, tatbikatın başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve personelin yangın anında neler yapılması gerektiğini söyledi. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliği hatırlatan ve bu yönetmeliği geniş kapsamlı olarak personele anlatmayı planlandıklarını söyleyen İpek, “Bu yönetmeliğin içinde yer alan maddeler yangın esnasında uygulanması gereken kurallı tatbikatla öğretilmesi daha kalıcı olmasını sağlıyor. Bu noktada bu tatbikatta emeği geçen başta Aydın İtfaiyesine, AFAD Ekiplerine, 112 acil ekipleri ve Emniyet ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

(İHA)

Share