logo

10 Ekim 2007

Aydın’da vatandaşların ücretsiz masaj keyfi

Amerika başta olmak üzere Kanada, Almanya, İspanya, İsviçre, Çin ve Japonya gibi dünyanın 33 ülkesinde 600?ü aşkın tanıtım merkezi bulunan özel bir medikal firmasının, Türkiye?de de yayılmaya başlayan yeni şubeleri vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Satışa sundukları termal masaj yatağının tanıtımını yapmak için rahatsızlığı bulunan insanlara günde bir kez ücretsiz masaj imkanı sunan merkezlerin önlerinde sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşuyor.
Aydın Merkez ilçe ile Nazilli, Kuşadası ve Söke gibi büyük içlerde açılan tanıtım merkezlerinde verilen ücretsiz masaj hizmetinden yararlanabilmek için vatandaşlar, en az bir gün öncesinden randevu alıyor. Her birinde 10 ila 15 arasında masaj yataklarının bulunduğu merkezlerde günde yaklaşık 150?200 civarında hasta bedava masaj hizmeti alıyor. Randevu ile masaj sırası alan hastalardan herhangi bir ücret talep edilmezken, günde bir defa olmak üzere bir kişi istediği kadar bu hizmeti ücretsiz olarak almaya devam edebiliyor. Uygulamanın başlamasından kısa bir süre içerisinde haberdar olan vatandaşlar, her gün saatlerce sıra beklemeyi göze alarak, sabahın erken saatlerinden itibaren merkezlerin önünde uzun kuyruklar oluşturuyorlar. Randevu için beklenen sıranın ardından yatakların boşlaması içinde bir o kadar beklemek zorunda kalan vatandaşlar, vücutlarında hissettikleri rahatlamanın verdiği tebessümle merkezden ayrılıyor.
Tanıtımını yaptıkları termal masaj yatağının 1988 yılından beri dünyanın pek çok ülkesinde kullanımda olduğunu açıklayan Aydın Bölge Bayisi Ersun Ulus, tek amaçlarının yatağın tanıtımını yapmak olduğunu söyledi. Yatağın yaklaşık 4 bin YTL değerinde olduğunu hatırlatan Ulus, sundukları bu imkan ile maddi gücü olmayan insanlara tedavi olma fırsatı oluşturduklarını dikkat çekti. Ulus,?Merkezimize gelen çeşitli şikayetleri olan kişilere masaj uygulanmadan önce sinevizyon gösterilerinden oluşan bir saatlik teorik eğitim veriliyor. Bu eğitim ardından 35 dakikalık el değmeden masaj işlemi gerçekleştiriliyor. Bu yatağın bel ve boyun fıtığı, kireçlenme, şeker, prostat, romatizma ve eklem ağrıları gibi daha birçok şikayet konusunda insanların rahatlamasına yardımcı olduğu biliniyor. Biz burada yatağın tanıtımını yapıp, imkanı olanların bizden ürün satın almalarını sağlamaya çalışıyoruz. Maddi gücü olanlar yatağı alsın, sadece kendilerine özel bir yatakları olsun. İmkanı olmayanlar ise istedikleri süre merkezlerimize gelerek bu faaliyetimizde yararlanabilirler? dedi.
Düzenli olarak tanıtım merkezine gelerek masaj yaptırdığını kaydeden Muammer Önal, 1984 yılında emekli olduktan sonra bel fıtığı tedavisi görmeye başladığını duyurdu. Bugüne kadar sürekli ağrı kesici hap ve iğnelerle ayakta kalmayı başardığını ifade eden Önal, şöyle konuştu: ?Ayakta durmakta zorlanıyordum. Böyle bir merkezin açıldığını duyunca hemen gelip sıra aldım. Masaj yaptırabilmek için her gün yaklaşık bir saat sıra bekliyorum. Bu işleme başladığımdan beri biraz rahatlamaya başladım?

(İHA)

Share