logo

04 Eylül 2007

Aydın’da toplu sünnet şöleni

Aydın Belediyesi tarafından bu yıl 12.si gerçekleşen toplu sünnet töreninde Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü tarafınadan tespit edilen ihtiyaç sahibi 47 çocuk sünnet ettirildi.
İsmet Sezgin Parkında düzenlenen toplu sünnet törenine sünnet çocuklarının ve ailelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Aydın Esnaf Odaları Birlik Başkanlığının katkılarıyla gerçekjleşen sünnet şöleninde misafirlere Aydın’ın yöresel yemekleri ikram edildi. Sünnet şöleninde sünnet çocuklarıyla tek tek ilgilenen Belediye Başkanı İlhami Ortekin, çocuklarla tek tek hatıra fotoğrafı çektirip onlarla birlikte zeybek oynadı.
Sünnet şöleninde konuşan Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Aydın’da yaşayan herkesin bir arada olup kenetlenmesi gerektiğini söyledi. Doğulusu, batılısı, esmer sarışın ayrımı yapmadan huzur ve barış içerisinde çağdaşlaşan bir Aydın için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Ortekin, “Türkiye’nin geleceği olarak gördüğümüz büyük bir imanla yetiştirilen ve islam dininin kıyamete kadar yaşamasını sağlayacağına inandığımız yeni nesilleri gelceğe hazırlamak zorundayız. Beş yıllık belediye başkanlığım döneminde, Aydın Belediyesini, her zaman kimsesizlerin kimsesi, ihtiyaç sahiplerinin sığınabilecekleri bir yüce kurum olarak görmeye çalıştım. Ben şuna şahit oldum. Beş yıllık görevim esnasında ne zaman doğru işler yaptığıma inansam, yüce Allah’ın yarımlarını ve meleklerini yanımda hissettim. Halkımla beraber doğru düşündüğüm için başlayıp da yarım bıraktığımız hiç bir şey olmadı” dedi.
İsmet Sezgin Parkında düzenlenen eğlence programının ardından sünnet çocukları belediye arabalarıyla şehir merkezinde sünnet turu atıp, doktorlar tarafından Uluçınar Öğrenci Yurdunda sünnetlerini oldular.
Törende konuşmaların ardından TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Söke İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, SÖGİAD Başkanı ve TÜGİK Genel Sekreteri Efkan Ceylan tarafından panayırın açılış kurdelesi kesilerek ziyarete açıldı.

(İHA)

Share