logo

20 Temmuz 2013

Aydın’da Ramazan Denetimleri

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ramazan ayında gıda hareketliğini dikkate alarak rutin kontrollerin yanı sıra gece denetimlerini de sıklaştırdı.

Ramazan ayının başlaması ile birlikte gıda tüketimine yönelik hareketlilik Aydın’da da gözle görünür oranda arttı. Bu durumu dikkate alan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, tüketicilerin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için rutin denetimlerinin yanında gece denetimlerine de başladı. Denetimler Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi’nde görevli gıda kontrolörleri tarafından yapılıyor.

Ramazan ayında her hangi bir sıkıntı yaşanmaması için rutin denetimlerin dışında gece denetimlerine de başlandığını açıklayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, “İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak, halkımızın sorunsuz bir Ramazan ayı geçirmeleri için denetimlerimizi sıklaştırdık. Ramazan ayında özellikle fırınlar, unlu mamulleri, pastacılık ürünleri ve toplu tüketim yerlerinden olan iftar veren yerler ve yemek fabrikaları olmak üzere et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri gibi sektörlerde hizmet veren iş yerlerinde sirkülasyonun arttığı, halkın sağlığının korunması ve güvenilir gıdaya ulaşmalarının sağlanması amacıyla bu sektörlerde yapılan denetimlere artarak devam edilecektir. Vatandaşlarımız gıdaya ilişkin her türlü şikayetlerini Alo 174 gıda hattına bildirebilirler. Ramazan ayı bereketin eksilmediği, hoşgörü ve muhabbetin arttığı, birliğin ve dayanışmanın doruğa çıktığı, bu vesile ile rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek ayın tüm halkımıza hayırlı olması temenni ederiz” dedi.

(İHA)

Share