logo

15 Ağustos 2013

Aydın’da Küçükbaş Hastalıkları Ve Desteklemelerine Sıkı Takip

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, il genelinde küçükbaş hayvan hastalıkları ve desteklemelerini sıkı bir şekilde takip ediyor.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Aydın’da görülen ya da görülebilecek olan koyun veya keçilerdeki salgın hastalıklar ile koyun ve keçi desteklemelerinde aksaklıklara meydan vermemek için yapılacak olan iş ve işlemler ayrıntılı olarak görüşüldü. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal başkanlığında gerçekleşen toplantı Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Dr. Ümit Karademir, Aydın merkez ve ilçelerdeki Veteriner Hekim ve Veteriner Sağlık Teknisyenleri ile Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı ve elemanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda üreticilerin özellikle güncellemeler konusunda daha dikkatli ve titiz olması gerektiğini vurgulayan İl Müdürü Salih Köksal, salgın hastalıklarla mücadele kapsamında başta Karpuzlu ve Bozdoğan ilçelerimiz olmak üzere tüm çalışan personele teşekkürlerini iletti. Köksal, “Üreticilerimizin desteklemelerden tam olarak faydalanabilmeleri için İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ile iletişime geçmeleri ve gerekli evrakları ile birlikte damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliğine başvurmaları gerekmektedir” dedi.

 

(İHA)

Share