logo

29 Eylül 2007

Aydın’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

1986 yılından bu yana Ekim ayının ilk haftasını “Camiler Haftası olarak”kutlayan Diyanet işleri Başkanlığı 2003 yılından bu yana da Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlamalarına devam ediyor.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yayınlayan Aydın İl Müftüsü Hıdır Bayrak bir basın açıklaması yayınladı.Bu güne kadar cami ve mescitlerin islam toplumlarında ortak sağduyunun ve dindarlık bilincinin oluşumu,insanların temizlenmeleri ve hayatlarında istikamet kazanmaları,birbirleriyle kaynaşmaları ve bütünleşmeleri yönünde önemli fonksiyonlar taşıdığını vurgulayan Aydın İl Müftüsü Hıdır Bayrak açıklamasının devamında özetle şunları söyledi.
“Dün olduğu gibi bu gün de cami ve mescitler insanların bilgi,ibadet ve ruh dünyalarına istikamet kazandıran fikir, düşünce ve amellerde oluşan hataları temizlemeye vesile olan yerlerdir.
Cami görevlilerimizin de camilerin, cemaatinin ve toplumun huzur ve mutluluğuna katkısı küçümsenemez. Cami görevlilerimiz adeta 24 saat hizmet etmektedir. Kendilerinden hizmet beklenildiği an ya da dini hizmetine gerek duyulduğunda gece gündüz demeden hizmete koşmaktadırlar.Bu güne kadar olduğu gibi bundan böylede bu hizmetlerin devam edeceğinden endişemiz yoktur. Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle 6 Ekim Cumartesi günü saat 14:00’da Şükran Güngör Tiyatro Salonunda Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Nevzat Aşık bir konferans verecek ve programın devamında Tasavvuf Musikisi Konseri halkımıza açık olarak yapılacak”dedi.
(Mücadele)

Share