logo

02 Temmuz 2013

Aydın’a Tam Donanımlı Arama Kurtarma Aracı Alınıyor

Aydın İl Genel Meclisi Temmuz ayı ilk oturumu Başkan Hayri Güleç Başkanlığı’nda yapıldı.

Beş maddelik gündem ile toplanan İl Genel Meclisi İhtisas komisyonlarının raporlarını da görüşerek karara bağladı. Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu doğrultusunda Aydın’a tam donanımlı arama kurtarma aracı alınması için ödenek ayrılmasına karar verildi.

İl Genel Meclisi Başkanı ve aynı zamanda Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Hayri Güleç, insan hayatı ile ilgili olan konularda hassas olunması gerektiğini belirtti.

Hazırlanan raporu okuyan Komisyon Başkan Yardımcısı Kenan Özcan, 2013 mali yılı Afet Acil Durum Müdürlüğü Bütçesine 400 bin TL ödenek konulduğunu hatırlatarak “Alınacak tam donanımlı arama kurtarma aracının üst yapımı ile gerekli arama kurtarma malzemeleri için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan ödenek gönderilmiştir. Araç DMO’dan 240 bin TL ‘ye satın alınmış ve Afet Acil Durum Müdürlüğü Bütçesi’nde 160 bin TL ödenek kalmıştır” dedi.

Geri kalan bu rakam ve AFAD'dan gelen ödenek ile Aydın İl Genel Meclisi bir adet daha tam donanımlı arama kurtarma aracı alınmasına oy birliği ile karar verdi.

(İHA)

Share