logo

03 Temmuz 2013

Aydın Yenilik Platformu İncirliova’nın Mucitleriyle Buluştu

Aydın İl Yenilik Platformu üyeleri “İçindeki Mucidi Çıkart” projesi kapsamında İncirliovalı öğrencilerle bir araya geldi.

Aydın İl Yenilik Platformu İş-Paketi 4; Eğitim ve Farkındalık Oluşturma Projesi kapsamında “İçindeki Mucidi Çıkart” adlı eğitim çalışması gerçekleştirildi. Aydın İl Yenilik Platformu üyeleri, İş-Paketi 4; Eğitim Ve Farkındalık Oluşturma Projesi kapsamında hayata geçirilen “İçindeki Mucidi Çıkart” isimli eğitim çalışmasını pilot okul olarak belirlenen İncirliova 50. Yıl Ortaokulu’nda gerçekleştirdi.

Eğitim çalışma toplantısına İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eker, 50. Yıl Ortaokulu Müdürü Hasan Hüseyin Solak, Tasarım ve Teknoloji Öğretmeni Handan Tuzla Mavioğlu, Aydın İl Yenilik Platformu İş Paket-4 Liderleri Prof. Dr. Ali Doğan Bozdağ, Prof. Dr. Hatice Ertabaklar, Adnan Menderes Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü ve İş Paketi-5 Lideri Gülay Gündeay, Aydın İl Yenilik Platformu Sekreteri Gülay Güleşen, Anketörü Nüket Arıoğlu, Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli Ezgi Toygar ve öğretmenler katılım gösterdi.

Toplantı açılışını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eker, İncirliova ilçesi ve okulu hakkında bilgi vererek, 50. Yıl Ortaokulunun pilot okul seçilmesinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

Prof. Dr. Ali Doğan Bozdağ’ın yaptığı sunum öğrencilerle soru-cevap şeklinde interaktif olarak gerçekleşti. Öğrenciler fikirlerini paket liderleri ve arkadaşlarıyla paylaşma olanağı buldu. Adnan Menderes Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aydın İl Yenilik Platformu işbirliği ile gerçekleştirilen İçindeki Mucidi Çıkart eğitim çalışmasında İş Paketi Lideri Prof. Dr. Ali Doğan Bozdağ’ın 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yaptığı sunumda yoğun ilgi ve katılım gözlendi.

Eğitim esnasında Prof. Dr. Ali Doğan Bozdağ bu çalışmanın Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın İl Yenilik Platformu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşecek “Yenilikler ve Projeler Şenliği” isimli organizasyonun bir parçası olduğu ifade ederek öğrencilere “Yaz Getir, Çiz Getir, Yap Getir” sloganı ile gerçekleşecek yarışmaya katılım şartlarını anlattı. ‘İçindeki Mucidi Çıkart’ eğitim çalışması toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

(İHA)

Share