logo

31 Ekim 2007

Aydın Yapı Kredi’den KOBİ’lere Ar&Ge Hibe Destekleri Semineri

Yapı Kredi’nin KOBİ’lere TÜBİTAK Ar-Ge Hibe destekleri konusunda bilgi verdiği seminerler serisi 25 Ekim’de Aydın EBSO’da gerçekleşen seminer ile devam etti.
Yapı Kredi’nin, Ar-Ge vizyonunu KOBİ’lere benimsetmek ve hibe destekleri konusunda bilgilendirmek amacıyla düzenlediği tanıtım seminerleri, 25 Ekim 2007 Perşembe günü EBSO Aydın Şubesi’nde yapılan oturumla devam etti. Ege Bölgesi Sanayi Odası Aydın Şubesi ve Aydın ASTİM Organize Sanayi Bölgesi üyelerine yönelik gerçekleşen seminer, Kobiline platformu kapsamında, Koç.net ve Projes İş Geliştirme işbirliğiyle düzenlendi. Katılımcı KOBİ’lere Ar-Ge yatırımları için hibe kaynakları ve kullanımı konularında bilgilerin verildiği toplantılara, Yapı Kredi’nin desteğiyle önümüzdeki günlerde Anadolu’nun farklı kentlerinde devam edilecek.
TÜBİTAK tarafından uygulamaya konulan “KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı” kapsamında KOBİ’ler, Ar-Ge yatırımları için üst limiti 400 bin YTL olan yatırımların %75’ine kadar geri ödemesiz hibe desteği elde edebiliyor. Hibeler yeni ürün tasarımı, ürün niteliklerini geliştirme, süreç geliştirme gibi konuları da içeren Ar-Ge yatırımlarında değerlendirilmek üzere alınabiliyor.
(Mücadele)

Share