logo

05 Mart 2007

AYDIN ÜLKÜ OCAKLARINDA ‘ERMENİ MESELESİ’ KONFERANSI!

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı, “Sözde Ermeni Soykırımı” konulu konferans düzenlendi. Ülkü Ocakları İl binası’nda düzenlenen konferansı Nazilli Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Başkanı Haluk Alıcık verdi. Konferansa Ülkü Ocakları İl Başkanı Özen Gündüz ve çok sayıda ülkücü katıldı.
Programın açılışında konuşan İl Başkanı Özen Gündüz, Ermeniler tarafından Azeri Türklerine karşı Hocalı’da yapılan soykırımının Türk dünyası için kara bir gün olduğunu ifade etti. Bu olayın insanlık tarihi için de kara bir leke olduğunu kaydeden Gündüz, “Kendi yurtlarında özgür yaşamaktan başka bir istekleri olmayan; savunmasız, yaşlı, kadın ve çocuklar Ermenistan silahlı kuvvetlerine bağlı güçler tarafından katledildiler; şehit edildiler. Şunu tüm dünyaya haykırmalıyız ki; yüce Türk milleti tarihinin hiçbir döneminde katliam veya soykırım yapmadığı gibi zayıf düştüğü dönemlerde de maalesef komşularının ve emperyal güçlerin soykırımına uğramıştır. Hocalı katliamı da bunun en belirgin örneklerinden birisidir. Türk Milliyetçileri olarak Hocalı katliamının 15. yıl dönümünde yaşamlarını yitiren soydaşlarımıza Allah’tan rahmet ve Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.” dedi.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Haluk Alıcık, Türk insanının tarihin hiçbir döneminde masum insanları katletmediğini belirtti. Alıcık, Osmanlı döneminde Ermeniler tarafından çıkan isyanlar sırasında 540 bin vatandaşımız ile Asala terör örgütü tarafından 53 Türk Büyükelçi ve görevlinin öldürüldüğünü söyledi. Alıcık, ünlü sinema oyuncusu Silvester Stallone’nin Ermenilere sahip çıktığını belirterek Türk Gençliğinden bu kişilerin filmlerinin seyredilmemesini istedi. Geçtiğimiz günler içinde öldürülen Hrant Dink’in cenazesinden sonra “Hepimiz Ermeniyiz, Hepimiz Hrantız.” sloganlarının atılmasını bir kez daha eleştiren Alıcık, “Bu yaklaşımlar ülkeyi bölmeye yönelik yapılan çalışmalardır. Ulu önder Atatürk önderliğinde Türk ordusunun yaptığı gibi yok olduğu coğrafyadan yeniden doğma zamanı gelmiştir. Gerekirse vatan için ölüm karşısında imtihan olmak vardır. Bu memleket tarihte Türk’tü, bugünde Türk’tür ve ebediyen de Türk olarak yaşayacaktır” diye konuştu.
(İHA)

Share