logo

09 Ekim 2007

Aydın Ticaret Odası’ndan yurt öğrencilerine iftar

Genel faaliyetlerinin yanı sıra sosyal ve eğitim faaliyetlerine de ağırlık veren Aydın Ticaret Odası ihtiyaç sahibi vatandaşların yanı sıra yurtlarda öğrencileri de sevindiriyor. Geçen hafta Aydın Ticaret Odası’nın adını taşıyan öğrencilere yapılan kırtasiye yardımının ardından dün gece de dün akşam da Kızılay ismet Sezgin Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilere Ticaret Odası tarafından iftar yemeği verildi.
Yemeğe Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan ,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Fehmi Uşaklı, Meclis Üyeleri ,Türkiye Kızılay Derneği Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci ve davetliler katıldı.
Ticaret Odası adına toplumun bütün kesimiyle bütünleşmek için Ramazan ayının ve iftar saatlerinin en uygun zaman olduğunun düşündüklerini belirten Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan Atatürk’ün kendilerine Cumhuriyet’i emanet ettiği gençlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Konuşmasında Türk Kızılay’ından övgüyle söz eden Çağlayan “Türk Kızılay’ı Türk Milletinin bağrından çıkmış dünyada eşi ve benzeri bulunmayan bir kurumdur Sadece savaşlarda kendi askerlerini değil tüm dünyanın başına gelen her felakette sıkıntıda yetişmiş kendi milletinin yaralarını sardığı gibi dünyanın diğer milletlerin başı derde girdiğinde onların da imdadına koşmuştur. Türk milletinin de iftihar edeceği bir kuruluştur” diyerek Kızılay’ın Aydın şube görevlilerine de başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Kızılay Derneği Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci de katkılarından dolayı Aydın Ticaret Odası’na teşekkür etti.
Aydın Ticaret Odası gibi yardımsever kurum ve kuruluşlar sayesinde ekonomik nedenlerden dolayı okuyamayan bir çok öğrencinin okutulup yetiştirildiğini belirten Kızılay İsmet Sezgin Öğrenci Yurdu Müdürü Mehmet Marangoz “Anlamlı yardımlarından dolayı Aydın Ticaret Odası Yönetimi ve üyelerine sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.
Gecenin sonunda Türkiye Kızılay Derneği Aydın Şubesi Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Fehmi Uşaklı’ya teşekkür plaketi sundu.

(İHA)

Share