logo

17 Temmuz 2013

Aydın ‘Süper İncir’ İle Tanıtılıyor

Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Nuri Aktakka, Aydın’ın başlıca tarım ürünleri ve tarihi mekanların tanıtımı amaçlanan ‘Süper İncir' filminin içeriği bakımından yerel kaynaklarla çekilmiş bir kültür filmi olduğunu belirtti.

Aydın’ın ürünlerinin tanıtıldığı ve tarihi mekanlarda çekimleri yapılan ‘Süper İncir’ sinema filmi ekibi, projenin koordinasyonunu sağlayan Kültür ve Turizm İl Müdürü Nuri Aktakka’yı ziyaret etti. Ziyarete filmin yönetmeni Kerem Sarı ile filmde rol olan sevilan oyuncu Gülnihal Demir, Nihat Kapız, Coşkun Kemer, Ece Yentür ile film ekibi katıldı.

Aydın’da Çakırbeyli köyü ve tarihi mekanlarda çekile Süper İncir’in İstanbul’daki stüdyo çalışmalarının tamamlanmasının ardından izleyiciyle buluşmaya hazırlandığını ifade eden Kerem Sarı, “Aydın, İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Ege illerinde 26 Temmuz 2013 tarihinde 20 kopya ile izleyicimizle buluşuyoruz. Biz filmin daha çok kopya ile aynı anda Türkiye genelinde vizyona girmesini istemiştik. Ancak bütçemiz kısıtlı olduğu için 20 kopya hazırlatabildik. Bu aşamadan sonra filmin Türkiye genelinde izleyiciyle buluşabilmesi için ilk hafta vizyona gireceği sinemalarda önemli bir seyirci sayısına ulaşmamız gerekiyor. Aydınlılardan oluşacak lobi desteği sayesinde Süper İncir’e sahip çıkmalarını istiyoruz” dedi.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün ‘Süper İncir’ film projesinde koordinasyonu sağladığını anımsatan İl Müdürü Nuri Aktakka’da, “Aydın’ın yerel imkanlarıyla böyle bir ekip oluşturularak bu projenin tamamlanması büyük bir başarı. Başlıca tarım ürünleri ve tarihi mekanlar ön plana çıkarılarak çekilen bu film Aydın’da bir ilk. Filmde Aydın şivesi çok iyi yansıtılmış. Şive, konular ve mekan seçimleriyle Aydın’ı tanıtan önemli bir kültür filmi ortaya konuldu. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü olarak imkanlar ölçüsünde desteğimizi sürdüreceğiz. Bu konuda sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşlarıyla görüşmeler gerçekleştirebiliriz. Biz umutluyuz. İzlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

(İHA)

Share