logo

01 Eylül 2007

Aydın Sağlık Müdürlüğü iletişim sayfası çalışmaları devam ediyor

Aydın Sağlık Müdürlüğü halkımızı ve personelini sağlık kurum ve kuruluşlarında yürütülen hizmetler ve çeşitli sağlık konularında bilgilendirmek amacıyla www.aydinsaglik.gov.tr adı altında bir web sitesi hazırlattı. Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Aydın İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu;
“Web sitemizde çeşitli sağlık bilgileri yanında vatandaşımızın sağlık kurum ve kuruluşlarda karşılaştıkları sorunları veya mevzuat ile ilgili bilgileri almak amacıyla iletişim ve bilgi edinme başvurusu bölümleri açıl mıştır. Gerek halkımızın, gerekse personelimizin iletişim bölümünü aktif olarak kullandığı gözlem lenmektedir.
Ağustos ayı itibariyle web sitemiz iletişim bölümüne başvuru 75 olmuş, bunların hepsi Müdürlüğümüz Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından gerekli incelemeler yapılarak değer lendirilmiştir. Yapılan başvuruların değerlen dirilmesinden sonra, başvuru konusu ile ilgili kişilerin mail adreslerine gerekli açıklayıcı bilgiler verilmiştir.
Yapılan başvurular incelendiğinde en fazla sağlık kuruluşlarında sorunlarının çözümü konusunda mevzuat bilgisi almak, sağlık kuruluşlarında verilen hizmetler hakkında bilgi almak, eleştirmek, atamalara hakkında bilgi almak ve çevri kirliliği sorunları olduğu gözlenmiştir.
Yapılan başvuruların hepsi incelendikten sonra gerekli bilgilendirme için mutlak kişilerin mail adreslerine cevap verilmiş veya ilgili kuruma yönlendirilmiştir.
Yürütülmekte olan bu hizmetimizin halkımız tarafından büyük beğeni topladığı görülmüştür. Bunun karşılığında sitemize teşekkür mesajları gelmektedir. Bu teşekkür mesajları bizlere yürüttüğümüz hizmetler için güç kaynağı oluşturmaktadır.
www.aydinsaglik.gov.tr adresinden bundan sonrada halkımız tarafından daha fazla yararlanılmasını bekliyoruz.
(Mücadele)

Share