logo

13 Haziran 2013

Aydın Protokolünden Fatma Nineye Vefa Ziyareti

Aydın Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Ege’nin İncisi Yaşlı Çınarlara Vefa ” Projesi kapsamında, Vali Yardımcısı Celal ULUSOY başkanlığında proje yürütme kurul üyeleri Kuyulu Köyünde yaşayan Fatma KISTI’yı evinde ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Celal ULUSOY başkanlığındaki ziyarette Yürütme Kurul üyelerinden İl Jandarma Komutanlığı’ndan Binbaşı Serhan AKSOY, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Necati DORU, Aydın Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürü Tahsin KOCAMAN, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Uzm.Dr.Nermin EROL, Dr. Alpay ALP, Diş Doktoru Nimet ALTINAY, İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Zekeriya DÖNMEZ, Halk Sağlığı Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Dr. Esma GÜRSOY ile Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İnceleme görevlisi Fatma ŞAHİN hazır bulundular.

Ziyaret sırasında, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Necati DORU, proje hakkında katılımcılara bilgi verdi. DORU; “ Projemiz ile ilimizde, fakir, bakıma muhtaç ve yalnız yaşayan yaşlıların, ihtiyaçlarının evlerinde karşılanması, sosyal yaşamda öz güvenlerinin korunması amaçlanıyor. Ayrıca, proje ile yaşlılarımızın yalnızlıklarını unutturmak, gelecek kaygısından arındırmak, hayat kalitelerini artırmak ve genç kuşaklara örnek olmak hedefleniyor. Proje, ilimizde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan hizmet alan fakir ve bakıma muhtaç olan, yalnız yaşayan, kendilerini ifade edemeyen fakir ve yaşlı vatandaşlarımızı kapsıyor.”, dedi.

Evine gelen devletin Valisini ve birçok müdürü ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Fatma KISTI, herkese teşekkür etti. “Allah devletimize zeval vermesin” diye dua eden Fatma KISTI, eşini kaybettikten sonra devletin şefkatli elini hep yanında hissettiğini belirterek “Eşim öldükten sonra yalnız başıma kaldım. Ama devlet büyüklerimiz beni yalnız bırakmadı. Her ihtiyacımı karşıladı. Allah hepsinden razı olsun. Çok şükür her ihtiyacımı karşılıyorlar” diye konuştu.

Yaşlılara vefa borçlu olduklarını belirten Aydın Vali Yardımcısı Celal ULUSOY, “Yaşlılarımız çok önemli. Tüm yaşlılarımıza vefa borçluyuz. Bundan sonra, kurul olarak  Fatma KISTI’nın rutin ihtiyaçlarını karşıladığımız gibi evinin temizliğinden sağlık kontrollerine kadar her türlü sosyal ihtiyaçları da giderilecek” dedi.

(Mücadele Ajans)

Share