logo

05 Eylül 2007

Aydın Özel Başak Koleji yeni eğitim öğretim yılına hazır

Aydın Özel Başak Koleji 2006-2007 eğitim ve öğretim yılında OKS’de büyük başarılara imza attıktan sonra 2007-2008 eğitim ve öğretim yılına da tüm hızıyla hazırlanıyor.
Yeni eğitim öğretim yılına ne gibi yeniliklerle gireceklerini ga zetemize anlatan Aydın Özel Ba şak Koleji Müdürü Levent Sun gur öğrenci sayılarının oldukça arttığını Öğrencileri için her türlü ayrıntıyı düşündüklerini vurgu ladı ve özetle şunları söyledi. Sungur “Öğrenci sayımız geçen seneye oranla oldukça arttı. Öğrencilerimiz için sınıflarımızı yeniliyoruz. Çocuklarımız için bütün ayrıntıları düşünüyoruz. Yeni kantin ve dinlenme salonu inşaatımız devam ediyor. Kapalı spor salonumuzu ve tenis kortu nu zaten geçen yıl bitirmiştik. Öğrencilerimiz için kitap seçimle rimiz devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda OKS’de özel okullardan beklenemeyecek büyük bir başarı yakaladık.
1. Yerleştirme sonucunda %90 olan başarı oranımızı 2. yerleştirme sonuçlarıyla OKS de başarımızı %95’çıkardık. 7 öğ rencimizi Fen Lise si’ne 1 öğ rencimizi Galatasaray Lisesi’ne geri kalan öğrencilerimiz de Anadolu Liseleri’ne yerleşti.
Aynı zamanda öğrencilerimiz sınavla öğrenci alan Robert Koleji, Amerikan Koleji gibi okullarını yüksek puanla kazan ma hakkı elde etti.
Biz Aydın Başak Koleji olarak bu başarımızı öncelikle öğren cilerimiz ve sistemli bir program la öğrencilerimize destek olan öğretmenlerimize borçluyuz. Okulumuzda, ölçme ve değerlen dirme birimi ile öğrencilerimizi sürekli değerlendiriyoruz. Öğren cilerimizin sıkıntılarını, problem lerini anında gideriyoruz. Dershaneye giden öğrencilerimizi çok yakından takip ediyor, dershane lerin yaptığı sınavları değerlen dirip öğrencilerimizin eksik ve yanlışlarını gidermeyi okulumuz bünyesinde gerçekleştiriyoruz. Hafta sonları uyguladığımız üc retsiz yetiştirme kurslarıyla öğrencilerimizin performansını yükseltiyoruz. Geçen yıl ve daha önceki yıllarda Aydın ilinin en başarılı okuluyduk. Bu senede aynı şekilde en başarılı okuluz.
Gelecek yıllarda da daha başarılı olacağız.
Aydın Özel Başak Koleji sadece Aydın Merkez’e değil Selçuk başta olmak üzere diğer ilçelerimize’de hitap etmektedir. Aydın Özel Başak Koleji herşeyiy le yeni eğitim öğretim yılına hazırdır” dedi.
(Mücadele)

Share