logo

01 Mart 2007

– AYDIN MERKEZDEKİ 46 OKULUN TEMİZLİK GİDERLERİNİ AYDIN BELEDİYESİ KARŞILAYACAK

Aydın Belediyesi Aydın Merkezdeki okulların temizlik işleri için ihaleye çıkıyor. Okullardaki temizlik giderlerinin zorunlu olmamasına rağmen velilerden karşılandığını belirten Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, ihaleyle Aydın’daki 46 okulun bütün temizlik giderlerinin kendileri tarafından karşılanacağını söyledi.
Okulların bütün giderlerinin Milli Eğitimin ‘Kimseden zorunlu olarak bağış alınamaz’ demeçlerine rağmen velilerden alınan bağışlarla karşılandığını ifade eden Belediye Başkanı Ortekin, “Bizim milletimiz ayağının yarısı mezara gömülmeden kolay kolay hiçbir yere bağış yapmaz. Okullarda toplanan paralar zorunlu olarak toplanıyor. Sonuçta bütün giderler velilerden çıkan paralarla karşılanıyor. Maalesef okullarımızın bir özelleşmediği kalmıştır. Bu duruma ‘dur’ demek için Aydın Belediyesi olarak Aydın’daki 46 okulun temizlik işlerinin giderlerini biz karşılayacağız. Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarak okullarımızın temizlik sorununu çözmüş olacağız. Milli eğitimin belirleyeceği sisteme göre hafta bir yada daha sık aralıklarla okullarımız ihaleyi alan firma tarafından bütün temizliği yapılacak. Böylece okullarımızın daha temiz olacağını düşünüyorum” dedi.
Aydın Belediyesi okulların temizlik işlerinin yanı sıra Aydın’daki tüm okullarının çevre düzenlemesini de yapmaya devam ediyor. Aydın’daki bir çok okulun çevre düzenlemesini tamamladıklarını belirten Başkan Ortekin, çevre düzenlemesi yapılmayan okullarında en kısa sürede bu hizmeti alacağını söyledi.

(İHA)

Share