logo

25 Ağustos 2007

Aydın İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Toplantısı yapıldı

Aydın İl Koordinasyon Kurulu, 2007 yılı üçüncü dönem toplantısını yaptı. İl Özel İdare toplantı salonunda Vali Mustafa Malay başkanlığında toplanan koordinasyon kurulu üyeleri, il genelinde devam eden yatırımlarla ilgili olarak bilgi alışverişinden bulundu. İlçe kaymakamları, daire müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Vali Mustafa Malay yaşanan kuraklık nedeniylen suyun tasarruflu kullanılması konusunda halkı bilinçlendirmesini istedi.
Toplantıda 01 Ocak 31 Temmuz 2007 tarihleri arasında gerçekleşen yatırım ve koordinasyon gerektiren konularla ve uygulamalarda yaşanan sorunlar görüşüldü. Toplantının açılışında konuşan Vali Mustafa Malay Aydın?da 2007 yılı içersinde yatırımcı kuruluşlar tarafından 255 adet ana ve alt proje üzerinde çalışmaların devam ettiğini ve 31 adet ana ve alt projenin tamamlandığını söyledi. Mevcut 255 adet proje tutarının 2 milyar 211 milyon YTL olduğunu belirten Vali Malay ?Yatırımlarımız için 238 milyon YTL ödenek tahsis edilmiş, dönem sonuna kadar 114 milyon YTL harcanarak yüzde 48 nakdi, yüzde 53 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. DSİ 21. Bölge Müdürlüğü 97 milyon YTL ödenekle ilk sırayı almıştır? dedi.
Ülke genelinde ve Aydın?da yaşanan kuraklığın Aydın?da en önemli sorunların başında geldiğini belirten Vali Malay suyun tasarruflu kullanılması konusunda herkesin uyarılmasını istedi. Malay konuyla ilgili açıklamasında ?Büyük bir kuraklığın yaşandığı ülkemizde ilimiz için en öncelikli yatırımlarımız olan Çine Barajı ve HES ikmal inşaatında yüzde 65, İkizdere Barajı?nda ise yüzde 69 seviyesine ulaşılmıştır. Özellikle belediye başkanlarımız ve kaymakamlıklarımız vasıtasıyla suyun tasarruflu kullanımı konusunda herkesin bilinçlendirilmesini istiyorum? dedi.

(İHA)

Share