logo

08 Şubat 2007

AYDIN İL GENEL MECLİSİ ŞUBAT AYI TOPLANTILARI

Aydın İl Genel Meclisi Şubat 2. Olağan toplantısı dün akşam gerçekleştirildi. Aydın İl Özel İdaresi Salonu’nda Meclis Başkanı İsmail Hakkı Eser’in Başkanlığında gerçekleştirilen oturumda ek gündem maddeleri ile birlikte 25 madde görüşüldü. Oturumun en önemli gündem maddesini oluşturan Aydın-Muğla ve Denizli illeri 1/100 bin ölçekli planı ise uzman gözüyle değerlendirilmesi amacıyla Bayındırlık ve İmar Komisyonu’na sevk edildi.
Oturumda Aydın merkez, Didim, Nazilli, Çine, Sultanhisar, Söke, İncirliova, Buharkent ve Köşk ilçelerinin değişik köylerinde bulunan 21 ayrı taşınmazın ifraz işlemleri ile ilgili Bayndırlık ve İskan Müdürlüğü’nün yazıları ilgili komisyona oy birliği ile havale edildi.
Gündemin son maddesinde ise uzun süredir Aydın’da kamuoyunu meşgul eden ‘Çevre ve Orman Bakanlığınca ihale edilen ve hazırlanmakta olan Aydın-Muğla ve Denizli illeri 1/100 bin ölçekli çevre düzeni plan taslağının değerlendirilmesi’ hususu görüşüldü. Meclis Başkanı İsmail Hakkı Eser konunun tartışmaya açılmadan önce uzmanlarca değerlendirilmesi gerektiğini belirterek son gündem maddesini de Bayındırlık Komisyonu’na havale etti.
Daha önceki oturumda İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Fidan tarafından verilen taş ocakları ile ilgili soru önergesi ek gündem maddesi olarak görüşüldü. Aydın İl Çevre Müdürlüğü’nde görevli Mehmet Ali Arslan taşocakları yönetmeliği konusunda üyelere bilgilendirdi. Görüşmede Çevre ve Doğa Komisyonu’nun hazırlamış olduğu rapor oy birliği ile kabul edildi.
(İHA)

Share