logo

01 Haziran 2013

Aydın Hayvan Dostları Derneği’nden Teşekkür

Aydın Hayvan Dostları Derneği  Başkanı Fırat Sert, Türkiye'de bir ilk olan ve 2 yıldır büyük bir başarıyla sürdürdükleri okullarda “Hayvan Sevgisi Seminerleri “ne  verilen desteklere teşekkür etti.

Aydın il Hayvan Koruma Komisyon üyesi ve Aydın Hayvan Dostları Derneği  Başkanı Fırat Sert yönetim kurulu adına yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi;

“Aydın Hayvan Dostları Derneği  olarak Türkiye'de 2 yıldır okullarda çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için vermiş olduğumuz  ve tüm Türkiye'ye örnek olan , muhteşem geri dönüşler aldığımız Hayvan Sevgisi Seminerleri'ne verilen desteklere teşekkür etmek istedik.

 Biz hayvan severler biliyoruz ki, bu dünyadaki en zor şey ,birincisi sokak hayvanı olmak.. ikincisi kadın olmaktır.. ikisinin benzerlikleri ise;  acımasız güç dünyasında dengelerin bozulduğunda en çok hor görülen, dışlanan dayak yiyen, tecavüze uğrayan canlar olmalarıdır. Bu yüzden erkeklerden çok kadınların bu sokak canlarına sahip çıkmaları kol kanat germeleri duyarlılıklar. İnsanlar genellikle duyarsızca eğlence konusu olurak hayvan seviyorlar. Ama biz hayvan severler şunu bilir şunu söyleriz ; “kendinden aciz bir CAN' a yardım etmek elini uzatmak, gülünecek yada eleştirilecek bir durum  değildir.” 
Bu seneki ilk etabımız olan, Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü'nce verilen 7 ilçe içinden ilki olan Ovaeymir'deki Okullarda Hayvan Sevgisi Seminerleri'ni gerçekleştirdik. 

Yaratılanı severiz yaratandan ötürü fikrini ve canı Allah verir Allah alır fikrini çocuklara benimsettimiz, bir çocuğun sokakta bir köpeği gördüğünde ne yapması gerektiğini , onlarında en az bizler kadar yaşam haklarının olduğunu, onları yaratanın da bizleri yaratan Allah olduğunu anlattığımız. Kapı önlerine bir kap su bir kap mama ile de sorumluluk bilincini aşıladığımız, Okullarda Hayvan Sevgisi Seminerleri'ne  büyük destek veren başta Aydın Valisi Sayın Kerem Al'a, Vali yardımcısı Sayın Halil Canavar'a, Aydın Büyük Şahir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu'na, İncirliova Belediye Başkanı Sayın Fadime Orbay'a, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın  Pervin Töre'ye, Aydın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Sayın Hekim Eray Talşık'a, İncirliova da ilk öğretim ve liseler de yapacağımız seminerlerde bize eşlik edecek olan İncirliova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Okyay Adıgüzel ve Derya Varol'a,  daha adını sayamadığımız bu yolda bize destek veren kişilere ve değerli basın mensuplarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” (Mehtap Altınkeser)

(Mücadele Ajans)

Share