logo

29 Ocak 2007

AYDIN GÜZELHİSAR ROTARY KULÜBÜ MESLEK HİZMET ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Aydın Güzelhisar Rotary Kulübü 2006-2007 dönemi Meslek Hizmet Ödülleri töreni Yakamola Restoran’ta yapıldı.
Vali Vekili Nurdoğan Kaya’nın da katıldığı törende Vali Yardımcısı Alp Arslanargun ve Halk Marketleri Sahibi Eşref Dikmen’e meslek hizmet ödülleri verildi.
Aydın Güzelhisar Rotary Kulübü üyelerinin katıldığı törenin açılış konuşmasını yapan Meslek Komitesi Başkanı Altan Güney özetle şunları söyledi;
“Değerli dostlarım Rotary’e getirdiğimiz en önemli özelliğimiz, mesleğimizdir. Çünkü her birimiz Rotary’de öncelikle mesleklerimiz sayesinde varız.
Eğer, Rotary kulüplerinin sınıflandırma listesinde yer alan mesleklerden birinin temsilcisi olmasaydık, yeteneklerimiz ve sosyal yapımız ne olursa olsun, roteryen olamayacaktık.
Her Rotary Kulübü, var olduğu bölgede temsil edilen iş ve meslek gruplarının bir prototipini oluşturur. Rotary’i diğer hizmet kuruluşlarından ayıran en önemli özellik budur. Rotary’nin kurucusu Paul Haris, otobiyografisinin bir bölümünde şöyle demektedir: Her Rotaryen, Rotary ülküsüyle kendi sanat ve mesleğini bağlayan zincirin bir halkasıdır.
Kulüp olarak bizlerde buradan hareketle bu akşam mesleklerini sıradanlığın ötesine taşıyarak topluma ve meslektaşlarına örnek olan değerli dostlarımızı ödüllendirerek hem kendilerine toplum adına teşekkür etmek hem de daha iyisini yapabilmek yolunda cesaretlendirip, yüreklendirmek istedik.”
2006-2007 yılı Meslek Hizmet Ödüllerini almaya hak kazanan Vali Yardımcısı Alp Arslanargun ödüllerini Güzelhisar Rotary Kulübünün kurucu başkanı Metin Albeyoğlu,Halk Market Kurucusu Eşref Dikmen’e Vali Vekili Nurdoğan Kaya tarafından verildi.
Vali Yardımcısı Alp Arslanargun yaptığı konuşmasında “Demokratik toplumlarda sivil toplum örgütleri çok önemlidir.Bu kuruluşların başarılı olması için de her türlü çabayı gösterdim. Sivil toplum örgütlerinin gücü Türkiye’deki sayılarıyla, ülke sayılarıyla ve etkinlikleriyle ölçülür.
Güzelhisar Rotary Kulübü de dahil olduğu, devletin de içinde olduğu sorunlara çözüm üreten sivil toplum örgütleri var.” dedi.
Vali Vekili Nurdoğan Kaya ise yaptığı konuşmasında “Sivil toplum örgütleri toplumun ayrılmaz bir parçasıdır” dedi
(Mücadele)

Share