logo

09 Mart 2007

AYDIN DEFTERDARLIĞI’NDAN SÖKTAŞ VE KAYHAN AİLESİ’NE TEŞEKKÜR

Söke’de üretimini yaklaşık bin 100 çalışanı ve 85 bin metrekaresi kapalı, toplam 165 bin metrekarelik kurulu alanda faaliyetini sürdüren Söktaş Fabrikası’na Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz teşekkür etti. 2006 yılı vergi rekortmenleri sıralamasında Aydın ili genelinde ilk dört sırayı bırakmayan Kayhan Ailesi’ne teşekkür plaketi sunuldu.
Söktaş’ta gerçekleştirilen plaket törenine Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, Söke Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Çoban katıldı. 2006 Vergi rekortmenleri sıralamasında Aydın İl ikincisi ve Söke birincisi olan Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) eski Başkanı Muharrem Kayhan ve Aydın İl 6.’sı ve Söke 2.’si Eyüp Hilmi Kayhan’a teşekkür plaketlerinin verildiği törende konuşan Muharrem Kayhan; “Vergi kutsal bir unsur. Bize de ilk başından beri öğretilen bu oldu. Bunun dışında bir kazanç elde etme şeklini düşünmek bile imkansız. Şirketler iyi ve namuslu yönetildiklerinde gerçek değerini bulur. Vergi inşallah bundan sonra teşvik haline getirilir ve sanayinin gelişmesine yardımcı olunur. Teşekkür ediyorum” dedi.
Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz ise “Vergi ödevini yerine getirme dürüstlüğü içinde olan Kayhan Ailesi’ni kutluyorum. Mükelleflerimizi ziyaret ederek, teşekkürlerimizi sunmak bu vesile ile mükelleflerimizi onurlandırmayı kendimize görev saydık. Kayhan Ailesi’ni vergi rekortmenleri sıralamasında hem Söke’de hem de Aydın genelinde üst sıralarda olduğunu görüyoruz. Söke için ele alındığında Kayhan Ailesi’nin Söke ekonomisi içinde ne kadar ciddi bir yerinin olduğu ortaya çıkıyor. Söktaş yönetimi ve Kayhan Ailesi’ne duyarlılıklarından dolayı bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

(İHA)

Share