logo

19 Temmuz 2013

Aydın CHP Yeni Binasına Taşındı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Teşkilatı, yeni hizmet binasına taşındı. 3 yıldır kirada durduğu Kıbrıs Caddesin’den kent meydanına gelen CHP’nin yeni binası 14 Ağustos’ta düzenlenecek kokteyl ile açılışı yapılacak.

CHP Aydın İl Başkanlığı 320 Bin TL maliyetle yeni binasına kavuştu. Son 7 yılda 2 kiralık daire değiştiren ve en son Kıbrıs Caddesi üzerinde kiralık bir dairede 3 yıldır hizmet veren CHP Aydın İl Başkanlığı, bina sorununu tamamen ortadan kaldırdı. CHP İl Başkanlığı kendi kaynakları ve genel merkezden elde edilen ekonomik destek ile 320 Bin TL’ye mal edilen Atatürk Meydanı üzerinde bulunan, toplamda 318 metrekarelik iki dairenin geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde tapusunu almıştı. CHP İl örgütü satın alınan binada yapılan tadilat çalışmalarının ardından yeni il binasına taşınıldı.

CHP’nin Aydın’da kurulduğu günden bu yana bina sorunun olduğunu belirten İl Başkanı Barkan Kalınomuz, “İl Başkanı seçildikten sonra bina sorunu çözmek için uğraş verdim. Genel Merkez’den yeni bina için para temin etmek biraz zaman aldı. Genel merkezden beklediğimiz desteğin gelmesiyle parti kasamızdaki parayla birlikte 320 bin TL’ye Atatürk Meydanı’nda bulanan binada 318 metrekarelik 2 daireyi satın alarak tapusunu teslim aldık. Uzun yıllar kullanacağımız bu binayı CHP’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.

Birleştirilerek dizayn edilen yeni hizmet binasının ön kısmının boydan boya cam balkon yapılırken, dairenin içinin de deri ağırlıklı eşyalarla döşenmiş durumda. Gerektiğinde cam bölmelerle daha küçük yapılara dönüştürülebilen binada CHP Aydın İl Başkanlığı’nın yanı sıra Kadın Kolları İl Başkanlığı ve Gençlik Kolları İl Başkanlığı da yer alacak.

CHP Aydın İl Başkanlığı’nın yeni hizmet binasının 14 Ağustos’ta verilecek bir kokteyl ile resmi açılışı yapılacağı öğrenildi.

(İHA)

Share