logo

07 Mart 2007

AYDIN BELEDİYESİ’NİN GEZİCİ SAĞLIK ARACI GÖREV BAŞINDA

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yürüttüğü “Sağlıklı Şehirler Projesi”ne üyeliği kabul edilen ve yaklaşık 3 yıldır proje kapsamındaki çalışmalarını sürdüren Aydın Belediyesi, gezici sağlık aracıyla vatandaşlara sağlık hizmeti veriyor.
Bugün 2. Sanayi sitesinde sağlık taramalarına başlayan Aydın Belediyesi Gezici Sağlık Aracı sanayi esnafını sağlık kontrolünden geçirdi. Sağlık taramasına Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hulisi Akşit, oda başkanları ve sanayi esnafı katıldı.
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile iş birliği yapılarak Aydın’ın 24 mahallesinde tarama çalışmaları yapacaklarını belirten Belediye Başkanı İlhami Ortekin, tam donanımlı sağlık aracıyla bütün vatandaşların ayağına giderek vatandaşlara sağlık hizmeti götüreceklerini söyledi. Amaçlarının hizmeti vatandaşın ayağına götürmek ve ekonomik nedenlerden dolayı yeterli sağlık hizmeti alamayan vatandaşlara sağlık hizmeti vermek olduğunu ifade eden İlhami Ortekin, “Maalesef birçok vatandaşımızın, ekonomik sorun yaşamaları ve sosyal güvencelerinin olmaması nedeniyle sağlık hizmeti alamadığını gördük. Aydın’da yaşayan herkesin sağlıklı olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Sağlıklı Şehirler Projesi kapsamında içersinde röntgen, ultrason ve laboratuarın da bulunduğu bir araç oluşturduk. Bu araçla Aydın’ın bütün mahallelerinde ve vatandaşların yoğunluk oluşturduğu mekanlar da sağlık taraması yapacağız. Gezici sağlık aracımızın bünyesinde, uzman doktor, hemşire ve ebe bulunuyor. Vatandaşımız, hastanelerde aldığı hizmetin birçoğunu bu araç sayesinde evinin kapısında alacak” dedi.
Bugün 2. Sanayi Sitesinde tarama çalışmalarına başlayan gezici sağlık aracının 3 gün boyunca sanayide çalışanları sağlık taramasından geçireceği bildirildi.

(İHA)

Share