logo

29 Ağustos 2013

Aydın Belediyesi’nin Cevabı 54 Gün Sonra Geri Gelmiş

Aydın Belediyesi Su ve Kanal İşleri Müdürü Hakan Olkaç, MHP’li Belediye Meclis üyesi Mustafa Çakır'ın 04 Temmuz tarihli yazılı soru önergesine verdikleri cevabın bu sabah saatlerinde postadan geri geldiğini iddia etti.

MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse’nin belediyenin katlı otopark inşaatını yapan firmanın ne kadar su tükettiğiyle ilgili olarak Belediye Meclis üyesi Mustafa Çakır'ın verdiği yazılı soru önergesine belediyeden yazılı ve sözlü cevap alamadıklarını söylemesi üzerine açıklama yapmak zorunda kaldığını belirten Su ve Kanal İşleri Müdürü Hakan Olkaç, “Belediye otoparkı inşaat alanı yaklaşık olarak 15 bin metrekaredir. Aydın ili standartlarında firmaların ortalama inşaat alanlarında kullandıkları su miktarı ise metrekare başına 0.023 metreküptür. Buradan çıkan sonuçla Belediye otoparkında 361 metreküp inşaat suyu kullanılması gerekmektedir. Otopark inşaatını yapan yüklenici bu zamana kadar 393 metreküp su kullanmıştır. Bu değerde standardın üstündedir. Otoparkı yapan yüklenici firma kullandığı suya ait faturaları Belediyemize ödemiştir. Yüklenici firmanın bugün itibariyle de birikmiş hiçbir su faturası borcu yoktur” dedi.

Mustafa Çakır'ın yazılı olarak cevaplanmasını istediği önergeyle ilgili süreç hakkında da bilgiler veren Olkaç, “04 Temmuz 2013 tarihteki MHP Belediye Meclis Üyesi Sayın Mustafa Çakır'ın yazılı cevaplanmasını istediği sorulara 31 Temmuz 2013 tarihli Özel Kalem Müdürlüğünün 45915684-01-176-9214 sayılı yazısı ile cevap verilmiş, ancak Mustafa Çakır'ın belirttiği posta adresinde kişi bulunamadığı için tebligat tarafımıza bu sabah geri gelmiştir” diye konuştu.

 

 

(İHA)

Share