logo

01 Eylül 2007

Aydın Belediyesi 2. fotoğraf yarışması sonuçlandı..

Aydın Belediyesince ikincisi düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı. Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler, Haluk Çobanoğlu, İzzet Keribar ve Prof.Dr.Sabit Kalfağil’in Jüri üyesi olduğu yarışmaya binlerce eser katıldı.
Jürinin değerlendirmesi sonucu, gazetemize özel bir açıklama yapan Belediye Başkanı İlhami Ortekin;’ Türkiye’nin heryerinde Aydın’ın konuşulması, Aydın’daki yarışmaya katılınması bizim doğru işler yaptığımızı göstermektedir ve güzel işlerdir’dedi ve özetle şunları söyledi; ‘Bilindiği üzere bu seneki yarışmada Küresel Isınma ve Serbest olmak üzere iki kategori vardı.Türkiye genelinden 35 merkezden yarışmamıza katılım oldu.366 fotoğraf sanatçısı yarıştı. Toplamda 1654 eser değerlendirmeye alındı. Türkiye’nin heryerinde Aydın’ın konuşulması, Aydın’daki yarışmaya katılınması bizim doğru işler yaptığımızı göstermektedir ve güzel işlerdir.
Ülkemizde bu kadar çok ilgi gören bu yarışmayı Uluslararası areneya taşımamız gerektiğini hissediyorum’ dedi.
Jüri Üyesi Prof.Dr. Sabit Kalfagil ise yaptığı konuşmada dereceye giren fotografları açıkladı.
Kalfagil, yaptığı açıklamada; ‘Günümüzde fotoğrafın yaygınlaşmasına rağmen, fotoğrafcılık kriterlerinin yıprandığını görüyoruz. Aydın Belediyesinin ikincisini düzenlediği yarışmada Küresel Isınma konusunda, Birinciliğe Reha Bilir, İkinciliğe Nihat Daş ve Üçüncülüğe ise İsmail Tütün’ün fotoğrafları layık görüldü.
Serbest dalda ise birinciliğe Ali Altun, İkinciliğe Birol Üzmez ve Üçüncülüğe Fahrettin Şenkayrak’ın fotoğrafları seçildi.’dedi.
(Mücadele)

Share