logo

22 Kasım 2007

Aydın 2. Sanayi Ticaret Fuarı hazırlıkları

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve SNS Fuarcılık Ltd. Şirketi’nin işbirliği, Aydın Belediyesi, ADÜ Ziraat Fakültesi ve Aydın Ticaret Odası’nın (AYTO) desteği ile bu yıl 28 Kasım – 2 Aralık 2007 tarihleri arasında 2. si düzenlenecek olan Aydın Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı öncesi Vali Mustafa Malay başkanlığında toplantı düzenlendi.
AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ, Tarım İl Müdürü Saadettin Öztürk, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Aydın Akyüzlü, Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Galip Orhan ve SNS Fuarcılık Ltd. Şirketi Müdürü Saruhan Simsaroğlu’nun katıldığı toplantıda Vali Mustafa Malay, Aydın’lı üretici firmaları fuara davet etti.
Fuarların tanıtımın yapıldığı, arz ve talebin buluştuğu en önemli yerler olduğunu belirten Vali Malay firmaların mutlaka fuarlara katılması gerektiğini vurgulayarak ?Aydın, dünyanın en güzel tarım merkezidir. Hepinizin bildiği gibi Dünya şampiyonu olduğumuz ürünlerimiz var. İncir, kestane, zeytin, pamuk ve daha bir çok ürünü Aydın’da üretiyoruz. Organize Sanayi Bölgelerimizde bunları işleyerek ihraç eden de firmalarımız bulunmaktadır. Bunlara kimi zaman yapmış olduğum denetimler sırasında tesadüfen rastlıyorum. Hatta kimi zaman da ‘neden şimdiye kadar sizi duymadık’ diyorum. Benim bilmediğim yerde de halkımızın bilmemesi çok normaldir. Bunun için de ilk önce üretimi yaptığımız ilimizde tanıtımımızı çok iyi yapmalıyız. Tarım ile ilgili üretim yapan firmalar mutlaka 28 Kasım – 02 Aralık 2007 tarihleri arasında düzenlenen 2. Aydın Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda stand açsınlar. Mutlaka, büyük şehirlerde veya yurtdışında düzenlenen fuarlara da katılacağız. Fakat üretim yaptığımız ilimizde de bu ürünlerimiz sergilenmelidir. Üretim yapan firmalarımızı ben bu fuarda mutlaka görmek istiyorum? diyerek Aydın Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na önem verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

(İHA)

Share