logo

04 Haziran 2013

Arslanlı Düğün Salonunun Açılışı Yapıldı

Nazilli Belediyesi tarafından ilçede her mahalleye bir Düğün Salonu slogana ile yapımlarına başlanan düğün salonlarından Arslanlı Mahallesindeki düğün salonu halkın hizmetine sunuldu.

Nazilli Belediyesi tarafından yapılan Arslanlı Düğün Salonunun ihale ile işletmesini Levent Dankı görkemli bir açılışla tanıtımı yaptı.

İşletmeciliği Levent Dankı tarafından yapılan Düğün Salonunun açılış törenine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Emniyet Müdürü İlyas Karpınar, MHP Nazilli İlçe Başkanı K.Engin Özcan, Arslanlı Mahallesi Muhtarları ve Arslanlı Mahallesi sakinleri katıldı. Okunan duanın ardından düğün salonunun açılış kurdelesini Kaymakam Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Emniyet Müdürü İlyas Karpınar ile işletme sahipleri birlikte kesti. Arslanlı mahallesinde 3 bin 179 metrekarelik bir alanda yazlık ve kışlık bölümden oluşan düğün salonunda binanın önünde kalan büyük alanda kır düğünlerinin yapılabileceği nezih bir ortam sağlanırken, 705 metrekarelik alana sahip olan kapalı düğün salonu 650 kişiye hizmet verecek. Kır Düğün Salonu ise bin 200 metrekare alan üzerinde tasarlanmış olup 800 kişilik kapasiteye hizmet verecek. Salonda servis mekanları, gelin odası ve tuvaletler de bulunuyor.

Modern ve en iyi şekilde donanımlara sahip olan Arslanlı düğün salonunun açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediyesinin her mahalleye bir Düğün Salonu slogana ile yapılan Düğün salonları ile halkın çok büyük bir ihtiyacını karşıladıklarını belirtti. Kaymakam Okur; “Düğünlerimiz geleneklerimiz, göreneklerimizin bir göstergesidir. Cemiyetlerimizle, eşimiz dostumuz bir araya gelir en mutlu ve en güzel anlarımızı yaşarız. Gönüller düğünlerde bir olur. Açılışını yaptığımız bu güzel salonumuzun da böylesi düğünlere ve cemiyetlere ev sahipliği yapmasını temenni ediyorum. Burada hayatlarını birleştiren çiftlerimize ömürleri boyunca mutluluklar diliyorum. Bu salonun yapımında emeği geçen herkesi kutluyor ellerine sağlık diliyorum" ifadelerini kullandı.

10 YILLIK YATIRIMI GERÇEKLEŞTİRDİK

Düğün Salonunun yapımıyla birlikte tüm çevre düzenlemelerinin de Nazilli Belediyesi tarafından yapıldığını söyleyen Başkan Alıcık; “Arslanlı mahalle olarak Nazilli’ye bağlandığı günden itibaren yaklaşık 1-1,5 milyon liralık yatırım da bulunduk. Arslanlı belediyesi olarak kalsaydı belki de 10 yılda bu yatırımları yapamazdı. Kanalizasyon çalışmaları biten Arslanlı mahallesinin Ödemiş çatalından Arslanlı merkezine kadar olan Esat Ergüler Bulvarı yoluna parke taşı döşeyerek yeniden yaptık. Gördüğünüz gibi burada çok modern ve nezih bir düğün salonunu da halkımızın hizmetine sunduk. Önümüzdeki günlerde de Arslanlı mahallemizin çevre yolu bağlantıları ara sokak ve yolların açılması yenilenmesi ve parkelenmesi çalışmalarına başlanacak. Bilindiği gibi şehirler hep batıya ilerler ve o yöne genişleyip o yönde gelişir. Biz Arslanlı ve Yeşil mahallede yaptığımız yatırımlarla şehrimizin bu yönünü de geliştirmek ve canlandırmayı hedefledik, hedefimiz istikametin de tek tek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nazilli’nin her mahallesi bizim için çok önemli. Nazilli’nin her mahallesine hizmet götürmek bizim görevimiz. Nazilli Belediyesi olarak tamamladığımız bu düğün salonumuzun işletmesini de prosedürlerine uygun olarak ihale usulü ile Levent Dankı’ya verdik. Kendilerine ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

(İHA)

Share