logo

27 Ağustos 2013

Altınkum Plajında Çevre Temizliği

Didim Belediyesi personeli, Didim’in Dünyaca ünlü plajı Altınkum’da güneşlenen yerli ve yabancı tatilcilerin arasında kıyı temizliği yaptı.

Didim’in dünyaca Ünlü Altınkum plajı çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla Didim Belediyesi personelince temizlendi. Temizlik çalışmalarına Gençlik Servisleri Merkezi ve Didim Belediyesi'nin işbirliği ile her yıl gerçekleştirilen “Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampı” kapsamında farklı ülkelerden ilçeye gelen gençler de katıldı.

Altınkum Vali Konağı önünden başlayan kıyı temizliği, Altınkum Plajı'nda sürdürülerek Barış Parkı önünde son buldu. Temizlik çalışmaları kapsamında plajda bulunan çöp ve izmaritler toplanarak çöp arabalarına konuldu.

Etkinliğin amacıyla ilgili bilgiler veren Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Özdal Gündüz yaşanılan yerin temiz tutulmasıyla etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

Didim Belediyesi Çevre Mühendisi Aslı Kıray ise her sabah plajın kumlarının temizlenmesine rağmen plajda yine kirliliği olduğunu belirterek yaz aylarında daha çok kirlenen sahilin her an temiz tutulması gerektiğine dikkat çekti. Kıray plaja gelen yerli ve yabancı tatilcilere çevre duyarlılığı konusunda çağrıda bulundu.

Plajda toplanan çöpler daha sonra Belediye Temizlik İşleri Ekiplerince çöp arabasına konularak kaldırıldı.

 

(İHA)

Share