logo

22 Haziran 2013

Altın Güvercin’de Bengü Ve Kıraç Coşkusu

21. Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali'nde Bengü ve Kıraç fırtınası yaşandı. Peşpeşe iki sanatçının sahne aldığı halk konserlerinde, meydanı dolduran yaklaşık 15 bin kişi unutulmaz bir gece yaşadı.

Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması olan Altın Güvercin Müzik Yarışması kapsamında gerçekleştirilen meydan konserlerinin 3. gününde, Bengü ve Kıraç sahne aldı. Ünlü pop müzik sanatçısı Bengü, sahnede kaldığı 1,5 saat boyunca hayranlarından büyük ilgi gördü. Konser sırasında sahneye çıkan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, ünlü sanatçıya Altın Güvercin’e yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti. Altın Güvercin’in bu yıl en görkemli dönemini yaşadığına dikkati çeken Başkan Altungün, daha sonra Bengü’ye çiçek verdi.

Bengü’nün ardından ise sahneye Kıraç çıktı. Sahil bandı üzerindeki İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda gerçekleştirilen ücretsiz halk konserinde Kıraç’ın sahneye çıkmasıyla birlikte hayranları adeta kendinden geçti. Kuşadalıların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de büyük ilgi gösterdiği Kıraç, yaklaşık 1,5 saat boyunca sahnede kaldı ve birçok şarkısını hayranlarıyla birlikte söyledi. Kıraç’a Kuşadası Belediyesi Kültür ve Turizm Komisyonu Başkanı Murat Saraç, festivale katkılarından dolayı çiçek verdi.

(İHA)

Share