logo

31 Ekim 2007

Alman İşadamları Vali Malay’ı ziyaret etti!

Söke Genç İş Adamları Derneği ve Almanya Schönebeck Belediye Başkan’ı Hans Jurgen Haase, Dış İşlerden sorumlu başkan yardımcısı Dieter Krüger, ekonomik işlerden sorumlu temsilci Egbert Tarmp, Belediye Kardeş Şehirler İlişki Sorumlu Bürokrat Wolfang Fuchs, Belediye Basın Danışmanı Hans Peter Wannewitz, Tarım Çevre Uzmanı Horst Seida, Alternatif Enerji Şirket Sorumlusu Brigit Schmidt, Katı Atık Temizlik Şirketi Genel Müdürü Mehmet Tevkivof ve Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi Aydın Valisi Mustafa Malay’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Söke Belediye Başkanı Nevdet Özekmekçi “Söke Belediyesi ve Söke Genç İşadamları Derneği ve Ticaret Borsası’nın katkılarıyla 11 yıldan bu yana Alman dostlarımıza misafirperverliğimizi en iyi şekilde göstermeye çalışıyoruz.”dedi.
11 yıldan buyana Türkiye,Söke ve Aydınla ilişkilerini dostane bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden Almanya Schönebeck Belediye Başkanı Hans Jurgen Haase ise konuşmasında özetle”11 yıl önce her iki taraf için de faydalı olacağını düşündüğümüz bir kardeşlik antlaşması yapmıştık.Türk firmaları ile Alman firmalarımız bu kardeşlik antlaşmasından en iyi şekilde faydalandı.Bir çok sektörde bu antlaşmanın faydalarını görebiliyoruz.Kaldı ki sosyal anlamda da ilişkilerimz arttı.Biz bu durumdan son derece mutluyuz.Bu dostluğun sonsuza kadar sürmesi için elimizden geleni yapacağız”dedi.
Alman misafirlerini makamında ağırlayan Aydın Valisi Mustafa Malay’ın ise ziyaretten oldukça memnun olduğu gözlendi.Ziyarette misafirlerine hitaben konuşan Vali Malay Aydın’ın gökyüzünün altında ki en güzel şehir olduğuna vurgu yaptı. Aydın’ın tarım üretiminde Türkiye’nin ihtiyacının %75’i karşılayan bir şehir olduğunu söyleyen Vali Malay “Zeytin,Zeytinyağı ve incir üretiminde dünyada birinciyiz. Alman dostlarıma Aydın’da yapacakları Hiçbir yatırımdan zararlı çıkmayacaklarının garantisini verebilirim”dedi.

(Mücadele)

Share