logo

10 Kasım 2017

AKP GENÇLİK KOLLARI’NDAN BİNLERCE ATATÜRK’LÜ KİTAP AYRACI

AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanlığı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıl dönümünde 3 bin adet Atatürk’lü kitap ayracı dağıttı.

Aydın Atatürk Kent Meydanı’na astıkları Atatürk’ün fotoğrafı ve sözlerinin bulunduğu 3 bin adet kitap ayraçları Aydın’lılar tarafından ilgiyle karşılandı.
“MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMEKTE KARARLIYIZ”
Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yılında AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanlığı olarak düzenledikleri etkinlik ile ilgili konuşan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Enes Yıldız; “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. Yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. Elbette Mustafa Kemal başarılı bir komutan ve lider olarak gerek Türk Milletinin milli benliğinde gerekse dünya tarihinde saygın bir yere sahiptir. Bizler bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, atalarımızdan aldığımız güç ile daha ileriye taşımak, daha güçlü bir ülke haline getirmek için mücadelemizi sürdürmekteyiz. Milletimiz ile birlikte iri olarak, diri olarak, kardeş olarak hep birlikte 2023 hedeflerimiz istikametinde mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız.” diye konuştu.
“TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN”
“Unutmamalıyız ki sergilediğimiz kararlılık Mustafa Kemal Atatürk’ün hayalleriyle birlikte milletimizin sabrının, kardeşlik azminin ve ülkemize duyduğumuz bağlılığın en büyük resmidir.” diyen Yıldız konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Bizler yaşamakta olduğumuz coğrafya içerisinde Bin yıllık varlığımızın her anında olduğu gibi bugün de, milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılarla karşı karşıyayız. Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için yürüttüğümüz mücadelede verdiğimiz kayıpların, özellikle de şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz. Bu saldırılar karşısında, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkeleri etrafında hareket ettiğimiz sürece mücadelemizin başarı ile sonuçlanacağından eminiz. Bu düşüncelerle, vefatının 79’uncu yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.”
(KUDRET CAN)

Share