logo

03 Ocak 2017

AKIN: “BÜYÜKŞEHİR NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?”

{CAPTION}

Germencik Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Deve güreşi festivali ilanlarının billboardlardan kaldırılmasına Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın büyük tepki gösterdi.
Geleneksel olarak düzenlenen 69. Deve Güreşi Festivali’nde tüm Aydınlılarla buluşmayı planlayan Germencik Belediyesi, Nazilli ve Aydın’ın farklı yerlerinde billboard kiraladı.
Germencik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Aydın Belediyesi adına billboard kiralayan firma arasında yapılan sözleşmeyle, 31 Aralık 2016 – 6 Ocak 2016 tarihleri arasındaki bir haftalık kiralama bedeli ödenerek Aydın’ın farklı noktalarında kiralanan 12 adet billboarda asılan afişler, iddiaya göre ertesi gün firma tarafından herhangi bir açıklanma yapılmadan yerlerinden kaldırıldı.{CAPTION}
Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın; “Aydın Büyükşehir Belediyesi’yle olan sözleşmelerini yenileyemedikleri için billboardları kaldırdıklarını ifade eden firma yetkililerinin; Germencik Belediyesi’ne ait reklamlar kaldırılarak yerine farklı firmaların reklamlarının asılması firmanın yapmış olduğu sözleşmenin feshi açıklamasının inandırıcılığını ortadan kaldırdı. Sözleşmesini yenileyemediği halde firmanın neden billboardları kiraya verildiği, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ise Germencik’in kültürüne büyük katkı sağlayan böyle bir etkinliğe nasıl olur da destek olmak yerine engel olduğunu, bana akıl sahibi birinin açıklamasını istiyorum.” diyerek tepkisini dile getirdi. (HABER MERKEZİ)

 

Share