logo

14 Ağustos 2013

Ak Partili Tacettin Pirinç Müjdeler Verdi

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Tacettin Pirinç, seçim çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtirken, Nazillililere bazı müjdeler de verdi.

İzmir-Denizli tren yolunun çift sinyalizasyonlu olacağını söyleyen Pirinç, Polis Okulu yapımında ortaya çıkan pürüzün giderildiğini belirtti.

Geçtiğimiz ay MÜSİAD açılışına katılan Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım’a da Nazilli ile ilgili sorunlar ve projeler sunduğunu ifade eden İlçe Başkanı Tacettin Pirinç; “Bakanımıza, ilçemizin önemli simgelerinden olan gıdı-gıdı yolunun tanzimiyle ilgili ve organize sanayi bölgemizle ilgili projeler sunduk. Organize sanayimizin bugün yüzde 90 seviyesinde alt yapısı bitmiş bir konuma geldi. Bu Organize Sanayi’nin gelişmesinde gerek vekilimiz Gültekin Kılınç gerekse ben Ticaret Odası Başkanlığı görevimizden dolayı naçizane emeklerimiz oldu. Artık nöbeti başka arkadaşlarımız devraldı. Onların da bu süreçte iyi işler başaracağına inanıyorum. Bugüne kadar birçok kez gıdı-gıdı’nın tekrar aktif hale gelmesi istendi. Biz ise bunu bir adım ileriye götürerek organize sanayide üretilen malların ihracata daha hızlı gidebilmesi için yükleme yerinin yapılıp gıdı-gıdı aracılığıyla Devlet Demir Yoları trenlerine ulaştırılması ve yük trenleri ile limanlara ulaşmanın ekonomik ve daha kolay olacağını düşünüyoruz. Biz burada sanayimizi ve üniversitemizi canlandırmak zorundayız. Aksi halde Nazilli de işsizlik artacaktır ve insanlar göç edecektir. İhracatçımıza ve sanayicimize yardımcı olmanın yanında şehrimizin trafik sorununun rahatlaması için çevre yolunun şart olduğunu, çevre yolu yapılması ve mevcut demir yolumuzun çift gidiş gelişli olması konusunda özel çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalarımız da sonuç verdi. Bakanımızın talimatı ile geçtiğimiz gün Devlet Demir Yolları Bölge Müdürümüz beni aradı. İzmir-Denizli yolunun elektrikli çift sinyalizasyonlu sisteme ihale edilmiş olduğu müjdesini verdi. Önümüzdeki yıllarda çift yol ile geliş-gidiş olarak demir yoluna sahip olacağız” dedi.

POLİS OKULU SONA GELDİ

AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç ve AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatının Nazilli için ürettiği projelerin artık hız kazandığını söyleyen Tacettin Pirinç; “15 Ağustosta Çobanlar köyünde gölet yapımına başlanacak. Bunun yanı sıra İsabeyli, Dallıca, Mergen, Dereağzı ve Dereçay çayının ıslahının yapılıp mesire alanlarına dönüştürülmesini önemli görüyoruz. Bu projeleri hükümet destekli devam ettireceğiz. Milli eğitimde takip ettiğimiz projeler de var. Güzelköy mevcut okulun olduğu yere İş Okulu ve yine Güzelköy’de 400 yataklı yatı kız meslek lisesi yapıyoruz. İmam hatip ortaokulu ve Üniversite öğrencileri için yurt yapımımız devam ediyor. Fatih okulunun olduğu yere de 32 derslikli bir bina daha yapıyoruz. Ayrıca ilçemizdeki okulların hepsinde de onarım ve tamiratları süratle yapılıyor. Öte yandan Nazilli için çok büyük önem arz eden Polis Meslek Yüksek Okulu’nda da sona gelindi. Polis okulunu sarkmasının sebebi imar planında güney kısmındaki yolun hali hazır tapunun içerisinde olmasıydı. Bundan dolayı da Emniyet Genel Müdürlüğünden onay alınamıyordu. Ama bu sorunu da geçtiğimiz hafta içerisinde Belediye Encümeninde çözdük. Onunda inşallah seçimlerden önce temelini atarız” dedi.

"TABUT OLMAYAN EVLER YAPILMALI"

Nazilli’nin sorunlarının belli olduğunu ve bunun için de parti olarak çalışmalar yaptıklarını ifade eden Pirinç; “İlçemizin en önemli sorunlarından bir tanesi trafik. Nazilli’de 2009 yılında trafiğe tescil kaydı bulunan 52 bin araç var iken şuanda bu rakam 63 bin civarında. Öncelikle Ulaştırma Bakanımıza çözülmesi için ilettiğimiz çevre yoluna kavuşmalıyız. Otoparklar ile de şehir içi trafiğini düzene sokmalıyız. Ayrıca Nazilli’de kentsel dönüşümü çok fazla önemsiyoruz. Ama bu NAZKENT gibi küçük ölçekli olmamalı. Şuanda yapılanlar bir nebze yeterli gibi anlatılabilir ama bunu TOKİ marifetiyle yapmak çok farklı bir boyut kazandıracak. TOKİ ev sahibi olmak isteyen ve asgari ücretle geçinen ailelere büyük bir olanak sağlıyor. Bunu NAZKENT’te göremiyoruz ayrıca TOKİ marifetiyle yapıldığında o sitelerde okulu, camisi, oyun alanları hepsi çok sağlıklı şekilde gelişiyor. Belirli mahallelerimizde devlet desteğiyle bu oluşuma girmemiz gerekiyor. Bu sadece vatandaşlara ekonomik olarak değil, sağlık açısından avantaj sağlayacak. Bilindiği gibi Nazilli iki kırık fay hattının tam ortasında TOKİ ile yapılacak evler daha sağlıklı olacak. Biz tabut olmayan evler yapmak, insanlarımızı oralarda yaşatmak istiyoruz bunu da çağın gereği olarak düşünüyoruz” dedi.

(İHA)

Share