logo

05 Ağustos 2013

Ak parti’li tacettin pirinç; “ak parti hizmetin önünü açtı”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Nazilli İlçe Başkanı Tacettin Pirinç, 2014 seçimlerinde hazırlanan AK Parti’nin Belediyecilik hizmetleriyle Nazilli’ye çağ atlatacağını ifade etti.

Aydın’ın Büyükşehir olması ile köylere hizmet geldiğinin de altını çizen Pirinç, AK Parti hükümetinin 5 Ocak’ta yayınlanan genelge ile Belediyelere hizmet yapma özgürlüğü tanıdığını söyledi. CHP ve MHP’nin ilk başlarda karşı çıktığı büyükşehir olayında şimdi köylere hizmet verme yarışına girdiğini söyleyen Tacettin Pirinç, AK Parti hükümetinin köylerin ve şehirlerin daha iyi gelişmesi için çıkardığı yasanın avantajlarının hergün daha iyi görüldüğünü belirtti.

Büyükşehir yasası ile tüm köyler başta olmak üzere Aydın’ın kazandığını belirten Başkan Tacettin Pirinç; “5 Ocak’ta yayımlanan genelge ile Belediyelerimizin köylere hizmet götürmesinin önündeki engel AK Parti iktidarı ile ortadan kaldırıldı. Şuan da Belediyelerimiz köylerimize, camilerimize ve okullarımıza belediye imkanlarından faydalandırmak mecburiyetinde. Bu nedenle bu çalışmalarda muhalefetin beğenmediği Büyükşehir yasası, birçok belediyenin yönetimi muhalefet partilerin elinde olmasına rağmen bugün onlarda hizmet yarışına girmişlerdir. Bunun da Nazilli için büyük kazanç olduğunu düşünüyorum. Ama son günlerde Belediyelerin kendilerine ait araç-gereç ve taşınmazları belediye şirketlerine aktarmalarını ben malların kaçırılması olarak görmüyorum. Malların yörede kalmasıyla ilgili bir düşünce olduğunu savunuyorum. Büyükşehir idareye rahatlık sağlayan bir sisteme dayanır. Büyükşehir zaten elindeki bütçe ile büyüyecek ve istediği yatırımı yapabilecek konuma gelecek. Ben sadece ilçe belediye başkanlarının Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kendisini Büyükşehir Belediye Başkanı sanmasına karşı çıktığı kanaatindeyim” dedi.

HASTANE İNŞAATI SONA GELDİ

AK Partili hizmetlere örnek aranıyorsa bunun en iyi örneği 400 yataklı Nazilli Devlet Hastanesi olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Tacettin Pirinç; “Aydın eski milletvekilimiz Ahmet Ertürk döneminde başlayan ve Milletvekilimiz Gültekin Kılınç’ın seçilmesiyle hızlanan 400 yataklı Nazilli Devlet Hastanesi Ramazan Bayramı’nın ardından Ağustos ayı içerisinde taşınacak. Hastanemiz Ağustos ayı bitmeden hizmete açılacak. En çok sorulan sorular ise bu hastanelerin yeri konusu bu konuda da AK Parti olarak çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Eski SSK dediğimiz ek hizmet binası TOKİ’ye devrediliyor. Mevcut Hastane binamızdan ise bir bölümünü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine verecek şekilde TOKİ’ye devretmek için bakanlıkla yazışmalar yapıyoruz. Mevcut Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz şuanda yetersiz bir hale geldi. İleriyi düşünerek hem şehir merkezinde olacak şekilde hem de geniş alanlara sahip olması için görüşmelerimiz devam ediyor. Eski SSK’nın olduğu yeri alan TOKİ’nin duyduğumuz duyumlara göre kesin olmamakla birlikte AVM yapacağını öğrendik” dedi.

(İHA)

Share