logo

30 Ağustos 2007

AGC Başkanı Mustafa Çezik: “Genel Kurmay Başkanı Sayın Orgeneral Yaşar Büyükanıt´ın görüşlerine katılıyor, kendisini destekliyoruz.”

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Çezik 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Genel Kurmay Başkanı Sayın Orgeneral Yaşar Büyükanıt´ın 27 Ağustos 2007 tarihinde yaptığı basın açıklamasına ilişkin kısa bir açıklama yaptı. Başkan Çezik;
“Genel Kurmay Başkanı Sayın Orgeneral Yaşar Büyükanıt´ın görüşlerine katılıyor, kendisini destekliyoruz.” Türkiye Cumhuriyeti ve Devletini ATATÜRK ile birlikte kuran asli unsur Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, dış güçler ve işbirlikçileri tarafından ortaya konulmak istenen değişik senaryoları ortadan kaldırıp, kendisine ATATÜRK ve yasalarca verilmiş olan vatanın bölün mez bütünlüğünü, Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetimizi, vatanımızı üniter devlet yapısını, KORUMA ve KOL LAMA görevini en iyi şekilde Türk Ulusuna ve ATATÜRK´e lâyık bir şekilde yerine getirmiş o uğurda şehitler ve gaziler vermiş, vermeye de devam etmektedir.
İnanıyoruz ki;
Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da demokratik, lâik ve sosyal Hukuk devleti olan Türkiye Cumhuri yeti´ni koruyup kollama görevini ATATÜRK´ün düşünce sisteminin yol göstericiliğinde gerçekleştirirken KARARLI duruşundan asla TAVİZ vermeyecektir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ ün vurguladığı gibi; “Cumhuriyeti kuranlar onu korumaya da muktedirdirler”
Bu duygu ve düşüncelerle;
Ulu önder Atatürk başta olmak üzere yurdumuz ve ulusumuz için seve seve canlarını feda eden aziz şehitleri mizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi ise şükranla anıyoruz.
Büyük Türk Ulusu´nun ve Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyoruz..
(Mücadele)

Share