logo

13 Ağustos 2007

ADÜ’den Kızılay’a nezaket ziyareti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörlüğü adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Başpınar, ADÜ Öğrencileri Yardım Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erdal Özyurt, Türkiye Kızılay Derneği Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci’yi nezaket ziyaretinde bulundular.
Yönetim Kurulu üyesi Dr. Mehmet Nuri Ogan ile birlikte Kızılay’ın çalışmaları hakkında ADÜ yetkililerine bilgiler veren Pekmezci Aydın’da bir çok öğrenicinin de tahsil hayatını sürdürmesine katkı sağladıklarını belirtti. Kızılay’ın halktan aldığı yardımı yine acı ve zor günlerinde halka götürdüğünü ve adeta bir hizmet elçiliği görevi yaptığını kaydeden Pekmezci, güvenli bir gelecek için halkın yardımlarını her zaman beklediklerini söyledi. Pekmezci, ayrıca ziyaretlerinden ADÜ yetkililerine duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi olarak kendi çalışmaları hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Hüseyin Başpınar, ADÜ öğrencilerinin en büyük sorununun barınma olduğunu belirterek Aydınlı yatırımcıların yurt yapmasını önerdi.

(İHA)

Share