logo

17 Kasım 2007

ADÜ Tıp Falüktesi Çocuk Sağlığı ve Polikliniği açıldı

McDonald’s Çocuk Vakfı, Türkiye genelindeki 22’inci projesini Aydın’da tamamladı. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi alanında inşa ve tefriş edilen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Poliklinik Binası, Aydın Valisi Mustafa Malay, Belediye Başkanı İlhami Ortekin,İL Jandarma Komutanı Albay Mehmet Tire, McDonald’s Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Fansa ve Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur ve davetlilerin katıldığı törenle açıldı.
Çocuklarının hastalığı nedeniyle hastaneye gelen ailelerin bekleme sürelerini konforlu bir ortamda geçirmelerini sağlayan proje McDonald’s Çocuk Vakfı’nın Türkiye’de tamamladığı 22’inci proje oldu.
Törende konuşma yapan McDonald’s Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Fansa ?Bir projemizin daha başarıyla sonuçlandırılması bizi onurlandırmıştır. McDonald’s Çocuk Vakfı olarak hasta çocuklarımız ve aileleri için projelerimiz devam edecektir. Faaliyete geçtiği 2001 yılından itibaren çocuk sağlığı alanında bir çok önemli projeyi hayata geçiren McDonald’s Çocuk Vakfı İstanbul dışında; Afyon, Konya, Kayseri, Çorlu, Şanlıurfa ve İzmir’de gerçekleştirdiği projeler ile hastanelerde tedavileri süren çocukların yüzünü güldürmeye, refakatçi annelerin günlük ihtiyaçlarını karşılayarak onlara hastane içinde ev konforunu yaşatmaya devam ediyor? dedi.
Geleceğin teminatı çocukların sağlıklı bir şekilde yetişmesinin önemine değinen Aydın Valisi Mustafa Malay ise projede emeği geçen herkese teşekkür ederek ebeynlerden ve sağlıkçılardan çocukların iyi yetiştirilmesini istedi.
Açılışın ardından Valimalay ve protokol polikliniklerde incelemelrde bulundu.

(İHA)

Share