logo

27 Temmuz 2013

Adü Besyo Öğrencisi Tekal Avrupa Üçüncüsü Oldu

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretmenlik Bölümü Öğrencisi Ersin Tekal, 3000 metre engellide Avrupa 3’üncüsü oldu.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretmenlik Bölümü Öğrencisi Ersin Tekal, 18-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleşen Avrupa Gençler Şampiyonası’nda Atletizm Uzun Mesafe Branşının 3000 metre engelli kategorisini 8 dakika 54 saniye 54 salisede koşarak Avrupa 3’üncülüğü elde etti.

Adnan Menderes Üniversitesi’ni başarıyla temsil eden Ersin Tekal ile ADÜ Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Güreş, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ile ADÜ Rektör Yardımcısı ve ADÜ BESYO Yüksekokul Müdür Vekili Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamlarında ziyaret etti.

Avrupa üçüncüsü olan ADÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretmenlik Bölümü Öğrencisi Ersin Tekal’ı kutlayan ADÜ Rektörü Birincioğlu, Tekal’a bundan sonraki müsabakalarda başarılar diledi.

İki yıl üst üste Balkan Gençler Şampiyonu olan ADÜ BESYO öğrencisi Tekal, 24-25 Ağustos 2013 tarihlerinde gerçekleşecek olan Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda atletizm branşında Türkiye rekorunu kırmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

(İHA)

Share