logo

29 Ekim 2007

Adnan Menderes Stadyumu Mart ayına yetişecek

Aydın Vali Yardımcısı Arslanargun, bakıma alınan Adnan Menderes Stadyumu zemininin 2008 yılı mart ayından itibaren spor karşılaşmaları yapılabilecek seviyeye geleceğini müjdeledi. Arslanargun bugün yaptığı açıklamada, devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bozuk olduğu gerekçesiyle Aydınspor’un maçlarını oynayamadığı stadyumda çimlendirme çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Arslanargun, Ekim ayı içerinde yağan yağmurların çalışmalara büyük katkı sağladığını belirtti. Yağışlar ve arkasından etkili olan güneş sayesinde çalışmaların umduklarından daha iyi bir noktaya geldiğini kaydeden Arslanargun, “Adnan Menderes Stadyumu’nun çim yenileme çalışmaları geçtiğimiz ay 180 bin YTL’ye ihale edilmişti. Ekilen çimler yağışlı ve güneşli hava nedeniyle vaktinden 10 gün önce çıktı. Kurallar gereği çim sahalar çimler altı kez kesilip kökleri sağlamlaştıktan sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından teslim alınıyor. Durum böyle devam ederse biz sahamızı vaktinden önce, Mart ayından teslim alabileceğiz” dedi.
Daha önce 1994 yılında yenilenen zeminde çok iyi bir malzeme kullanılmış olduğuna değinen Arslanargun, yeterli bakım olmadığı için sahanın erken bozulduğunu dile getirdi. Yeni ekilen çimlerin kalitesinin de son derece yüksek olduğunu vurgulayan Arslanargun, “İyi bakım yapılması durumunda bu çimler 20 yıl boyunca sağlam kalacaktır. Hedefimiz bir an önce Aydınspor’un maçlarını burada oynamasına sağlamak. Maçlarını Kuşadası’nda oynayan takımımız ev sahibi üstünlüğünü sağlayamıyor. Burada bir maç dahi fazla oynayabilirsek hem maddi hem de manevi olarak büyük bir kazanç elde edeceğiz. Kendi sahanızda oynayacağınız bir karşılamadan en az 3 bin ile 15 bin YTL arasında kazanç elde ediyorsunuz” şeklinde konuştu.

(İHA)

Share