logo

30 Mayıs 2013

Adaland Aquapark’a Kalite Ödülü

Avrupa’nın en büyük su parkı iddiasıyla hizmet veren Adaland, Business Initiative Directions (BID) isimli uluslararası bağımsız bir kuruluştan ‘QC100 Toplam Kalite Yönetimi’ ödülü alarak büyük bir başarıya imza attı.

Turizm sektörünün önemli ayaklarından biri olan su parkları arasında özel bir yeri olan Adaland Aquapark, şimdi de Business Initiative Directions isimli kuruluşun Londra’da düzenlediği 24. Uluslararası Kalite Zirvesinde “Altın Kategori” ödülünü alarak başarı halkalarına bir yenisini daha ekledi. 2005 yılında New York Post Gazetesi tarafından dünyanın en iyi 10 su parkından biri seçilen Adaland, Business Initiative Directions tarafından verilen ve daha önceki yıllarda Türkiye’den Doğuş Holding, Digitürk, Konya Şeker, Antalya Havalimanı, Kardemir, Garanti Yatırım, Sabiha Gökçen Havalimanı, Başkent Üniversitesi, Vakıf Yatırım Ortaklığı, Aktifbank gibi şirketlerin kendi kategorilerinde aldıkları ödülü ilk kez turizm sektöründe ülkemize getirerek büyük başarı kazandı.

Merkezi Madrid’te bulunan Business Initiative Directions (BID); 117 ülkeye yayılan ve sektörlerinde kaliteye verdikleri önemle liderlik eden şirketleri takdir ve teşvik etmek amacıyla her yıl düzenlediği kalite zirvesinde ödüller vermeye devam ediyor.

BID Yıl boyunca, Paris, Londra, Madrid, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta dünya çapında kongreler düzenleyerek dünyanın 117 ülkesindeki sektör lideri şirketleri bir araya getiriyor.

Dünyanın en büyük “Kalite Zirve Ödülü” olarak tanımlanan uluslararası kalite ödülüne kurum veya kuruluşlar kendiliğinden aday olamıyor. Adaylık ve ödül sürecinde; müşteri memnuniyeti ve müşteri ilişkileri, liderlik, prestij, yenilikçilik, teknoloji, uygulama, iş sonuçları gibi değişik faktörler bir bütün olarak ele alınıyor. Ödül alacak şirketler, QC 100 kalite modülüne göre BID tarafından düzenlenen dünya çapındaki kongreler boyunca oylama sürecinin sonrasında belirleniyor.

Adaland, ‘QC 100-Toplam Kalite Yönetimi Modeli’ kriterleri temel alınarak 25 Kasım 2012 tarihinde Londra’da düzenlenen Uluslararası Kalite Zirvesinde açıklanan ‘Altın Kategori Ödülüne’ layık görüldü. Ödülü Kuşadası’na getiren Adaland’ın yönetim kurulu bir araya gelerek düzenledikleri basın toplantısıyla bu büyük onuru kamuoyu ile paylaştı.

Kurulduğu 1999 yılından bu yana birçok ilke imza atarak adını duyuran Adaland Aquapark’ta düzenlenen toplantıda konuşan Adaland Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Günaydın, “Adaland Aquapark, tamamen müşteri memnuniyeti üzerine odaklanmış bir işletme. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Her yıl yeni yatırımlar ile müşterilerimizi eğlencenin zirvesine taşıyoruz. Bu ödül, uzun çalışmalarımızın bir sonucu. Ülkemiz ve şirketimiz adına gurur duyduk. Bizim müşterilerimiz her şeyin en iyisine layık. Biz de bu ödüllü onlar adına aldık. Son iki yılda yaptığımız beş adet yeni ve muazzam kaydıraklarımız da bu ödülü almamıza önemli katkı sağladı. Ödül, ülkemize ve işletmemize hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra konuşan Adaland Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Alem Günaydın ise, Türkiye ve Avrupa’dan başka bir su parkının derecelendirmede yer almadığına dikkati çekerek, “Adaland olarak her yıl aralıksız yatırıma devam ediyoruz. Her yıl neredeyse ortalama bir su parkı bütçesi kadar yatırım yaparak hizmet vermeye devam ediyoruz. Dolphin Park ve Seapark bölümlerimiz turizm sektörüne hizmet vermeye devam ediyor. Biz işletme olarak önümüzdeki yıllarda bu tür prestijli ödülleri almaya devam edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Toplantı sonunda Adaland Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Günaydın ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Günaydın, Fahri Alem Günaydın, Hayri Günaydın ve Muzaffer Yıldırım, aldıkları prestijli ödül ile birlikte fotoğraf çektirdi.

(İHA)

Share