logo

06 Kasım 2007

ABD’li turizmci ve gazeteci kaflesi Efes’te

10 gündür Türkiye’de bulunan ABD seyahat acentesi yetkilileri ve gazetecilerden oluşan 100 kişilik bir heyet bugün Kuşadası ve Efes’i gezdi.
Faaliyetlerini ABD’de sürdüren seyahat şirketi FLO USA’nın acenteleri ile ABD’li gazeteciler, FLO’nun Türkiye acentesinin davetlisi olarak Türkiye’ye gelmişti. Kafile sırasıyla İstanbul, Bursa, Ankara, Kapadokya, Antalya, Pamukkale’yi gezdikten sonra bugün de Kuşadası ve Efes’e geldi. Efes Antik Kenti, Meryemana Kilisesi ve Saint Jean Kilisesi ile Efes müzesini ziyaret eden Amerikalı konukların arasında ABD’nin ünlü turizm dergilerinden Recommed Magazin’in Baş Editörü Richard Sihvely de bulunuyor. Heyet Kuşadası ve Efes’ten sonra Çanakkale’yi de gezecek ve 13 günlük turun ardından Türkiye’den ayrılacak.
FLO’nun İstanbul Acentesi Operasyon Müdürü Serkan Hasköy davetlilere Türkiye ile ilgili yerinde bilgi verdiklerini söyledi. Amerikalı turizmci ve gazetecilere Türkiye’yi her yönüyle tanıtmaya çalıştıklarını belirten Hasköy, “Türkiye’ye gelmeden içlerinde bir korku vardı. Ancak, geldikten ve gezdikten sonra hem bu korkularını attılar, hem de Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerine hayran oldular” dedi. Amerikalı turizmciler, özellikle dünyanın en önemli tarihi mirasları arasında yer alan Selçuk’taki Efes Antik Kenti’ne hayran olduklarını söylediler.

(İHA)

Share