logo

20 Temmuz 2013

ABD’de Ölen Nazillili Genç İşadamı Toprağa Verildi

ABD’de kurduğu mermer şirketiyle Türkiye'den mermerle taş ürünleri ithal eden Nazillili işadamı Ceyhun Uyanık (32), motosikletiyle kaza yaparak hayatını kaybetti.

Ceyhun Uyanık (32), yaklaşık üç yıl önce ABD'ye yerleşti. Bir süre önce orta ölçekli şirket kurup Türkiye'den mermer ve taş ürünleri ithal eden Uyanık, yaklaşık bir ay önce ilk kazancıyla motosiklet satın aldı. Sosyal paylaşım sitesi üzerinden tanıştığı motosiklet tutkunu grupla geçtiğimiz 4 Temmuz 2013 Perşembe günü San Fransisco'da düzenlenen tura katıldı. Uyanık, tur dönüş yolunda iddiaya göre aşırı hız nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybederek yol kenarındaki arazide bulunan ağaca çarptı. Kazada ağır yaralanan Nazillili Türk işadamı, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Kaza haberi ile şok geçiren Uyanık ailesi, ABD'deki işlemlerin ardından Ceyhun Uyanık'ın cenazesinin memleketi Nazilli’ye getirildi. Yunus Emre Caminde talihsiz işadamı için de cenaze töreni düzenlendi. Törene, Uyanık'ın anne ve babası, akrabaları ve nişanlısı katıldı. Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ceyhun Uyanık'ın cenazesi Eğriboyun Mezarlığı'nda toprağa verildi.

(İHA)

Share