logo

20 Haziran 2013

3 Yıl Önce Yapıldı; Atıl Halde Bırakıldı

26 Nisan 2010 tarihinde renkli bir törenle hizmete açılan Didim Belediyesi Çocuk Kulübü Cumartesi Pazarındaki binası atıl vaziyette duruyor. Açıldığından sonra kısa bir süre kullanılan bina yaklaşık 2 yıldır atıl halde Pazar yerinin köşesinde yer alırken etrafında otlar biten binanın atıl durumu hem vatandaşın hem de pazarcı esnafının tepkisini çekiyor.

26 Nisan 2010 tarihinde o dönem Didim Kent Konseyi Çocuk Kulübü Yönetmeni Ali Gençli’nin girişimleriyle yaptırılan ve Cumartesi günleri ailelerin çocuklarını bırakabileceği ve çocukların hoş vakit geçirmeleri amacıyla kurulan Didim Belediyesi Çocuk Kulübü binası açıldıktan sonra kısa süre kullanılmasının ardından bugüne kadar atıl halde duruyor. Cumartesi Pazarının kuzey uç köşesine kurulan Çocuk Kulübü bahçesi tahta parmaklıklarla çevrilirken, içeride bulunan tek göz bina ile bahçe kapısının kilitli olduğu, pazarcıların ise binayı ve tahta parmaklıkları dayanak olarak kullandığı görüldü.

Kullanılmayan binanın bahçesinde ise yabani otlar biterken modern Pazar konumundaki Cumartesi Pazarının içerisinde atıl durumda ve yabani otların yer alması tepkileri de beraberinde getirdi. Pazarcı esnafı ve vatandaşlar atıl halde duran binanın neden kullanılmadığını sorarken, kullanılmayan bir binanın neden hala yerinde durduğunu merak etti. Binanın kötü görüntüsünün de temizlenmesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar turizm ilçesi olan Didim’e bu görüntünün yakışmadığını ifade ettiler.

 

(İHA)

Share