logo

29 Ağustos 2013

25 Kişiye Yüzde 70 İstihdam Garantili Yetiştirme Kursu

Aydın'da Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezi (UMEM) Projesi kapsamında 25 kişiye yönelik yüzde 70 istihdam garantili saç, metal ve mobilyacı yetiştirme kursu açılacağı belirtildi.

Ülkemizde işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması için, çeşitli projeler geliştiren ve uygulayan Türkiye İş Kurumu, UMEM projelerine devam ediyor. Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezi (UMEM) projesi ile işgücü piyasasının istekleri doğrultusunda mesleki becerilerin kazandırılmasına yardımcı olmaya çalışan Türkiye İş Kurumu, işgücü piyasasının analizleri ve sürdürülebilir bir istihdam politikası modelinin ortaya konulmasını amaçlıyor.

Aydın'da UMEM projesi kapsamında 25 kişiye yönelik yüzde 70 istihdam garantili saç, metal ve mobilyacı yetiştirme kursu açılacak. Kurs şartları arasında, İŞKUR’a kayıtlı en az ilköğretim okulu mezunu ve 18-35 yaş arası kişilerin katılabileceği ve kursların günde 7 saat olmak üzere haftada 6 gün ve yaklaşık 4 ay süreceği ifade edildi. Ayrıca kurs kapsamında kursiyerlere ödenecek olan 20 TL cep harçlığı ve kursiyerlerin sigorta prim giderleri İŞKUR tarafından karşılanacağı açıklandı.

Kursa katılmak isteyenlerin 05 Eylül  2013 tarihinde saat 14.00’de yapılacak olan kursiyer seçmesine katılabilmesi için Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde hazır bulunmaları ifadelerine yer verildi.

 

(İHA)

Share